Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tetszik az új, éeneklehtő...

Hogy tetszik az új, éeneklehtő Himnusz és SZózat?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 9. 21:24
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

énekelhető * Szózat

(remélem javítják :$)

2011. jún. 9. 21:26
 2/25 A kérdező kommentje:
* sőt javítok még: énekelhetőbb :)
2011. jún. 9. 21:30
 3/25 anonim ***** válasza:
Miért kell ehhez is hozzányúlni?
2011. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A következő a szövege lesz. Isten áld meg Viktort....
2011. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

De hát voltak, akik nem tudták énekelni?

Kik nem tudták eddig énekelni?!

(Kodály Zoltán országa??!)

2011. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Akinek mélyebb a hangszíne. Én se tudtam a magas hangokat olyan tisztán kiénekelni, és nem is mertem.

Ha olvaosd a cikket, abban Cseke József egy szekunddal még lejjebb is tenné.

2011. jún. 9. 21:39
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én azon a véleményen vagyok, hogy a himnusz énekléséhez nem szükséges a zenei alap.
2011. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
És mivel nem a politika témakörben van, szeretném kerülni az ilyen jellegű megjegyzéseket :/ bocsiiiii, de most nem arra vagyok kiváncsi :)))
2011. jún. 9. 21:41
 9/25 anonim ***** válasza:
A cikket csak átfutottam, a videót sem néztem teljesen végig. Annyi különbséget vettem észre, hogy jobban érthető a szöveg. Értelmét én nem látom, mert minden magyarnak kellene tudnia a Himnusz szövegét szerintem. Egyébként is évekig jó volt, miért kell akkor hozzányúlni?
2011. jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, mi benne az akkora pláne, hogy a Híradóban háro egész percet erre kellett szánni. Minden iskolába elküldték énekelhető hangnemben, Esz-dúr helyett B-dúrban. Semmi sem változott, csak a hangnem...


Én már évek óta B-úrban játszom a zongorakíséretet a hivatalos ünnepségeken, mert az Esz-dúr csak a hivatásos szopránénekesek számára megfelelő hangnem. Hétköznapi halandónak egyszerűen túl magas.


Ennyi.


egy zenetanár

2011. jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!