Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon a szüleinek ugyan...

Vajon a szüleinek ugyan annyira csúnya hangzású volt a "csaj" (lány) szó mint nekünk a "gádzsi" (amúgy nem lány hanem, eredetileg nő) szó?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 23:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nemhiszem, hiszen a "csaj" szó magyarosítva lett, mert a cigányok úgy használják, hogy "csájé"
2011. jún. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nekem a "csaj" szó is elég csúnya hangzású általában, pedig fiatal vagyok.
2011. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A "csaj" szó valamiért lenézőnek hat, én jobban szeretem a "barátnő" kifejezést.
2011. jún. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem a csajom kifejezésre gondoltam. :S

Hanem arra hogy például a boltba be jött egy csaj (lány).

Hát igen a csajé az tényleg szörnyű.

2011. jún. 11. 23:45
 5/13 A kérdező kommentje:

"gádzsi" (amúgy nem lány hanem, eredetileg nem cigány nő) (jav.)


"gádzsé" (nem cigány nő és férfiak)


és ennél már csak a "pucsitás", szó csúnyább


MOST A CSAJ IS VOLT ENNYIRE CSÚNYA?

2011. jún. 11. 23:49
 6/13 anonim ***** válasza:
én a pucsítás szót egyáltalán nem érzem csúnyának, de lehet csak azért, mert ahogy rágondolok elképzelek egy kerek, formás popsit:)
2011. jún. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Így is olyan lenéző, utálom.


A "gádzsi"-t én nem hallom, errefelé nem mondják(hála istennek).


A "pucsítás" meg vááááááá, nagyon ronda szónak hat, ezt is utálom, de nagyon.


Amúgy mamám mondta, hogy régen nem mondta ugye szinte mindenki, hogy "csaj", "pasi", "csávó", stb., hanem ha valakire azt mondták, hogy "csaj", az valami k.urva, undorító nőszemély volt.

2011. jún. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát én azt tudom hogy a nyolcvanas években a csaj nálunk Budapesten az jelentette 5 és 25 év között hogy egy lány.

Tehát kvázi ilyen semleges kontextusba helyezte. Egy lány a sok közül. Semmi pejoratív.

Igaza a hatvanas években, és nyolcvanas években idősebbeknél volt egy ilyen ribis felhangja.

2011. jún. 12. 00:18
 9/13 A kérdező kommentje:
"A "pucsítás" meg váááááá, nagyon ronda szónak hat, ezt is utálom, de nagyon." Ez nagyon szimpatikus vélemény. Most komolyan. Én is mondhattam volna.
2011. jún. 12. 00:19
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem a csaj egy teljesen normális szó, ha fiatal nőről van szó. De ezt anyám is használja, szerintem már az ő fiatalkorában is megszokott volt ezt mondani. Viszont a nagyszüleim nem mondják.
2011. jún. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!