Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar ha kritizálj...

Titeket nem zavar ha kritizálják a helyes helyesírás?

Figyelt kérdés

mert nekem már betelt a pohár, tele van a hó cipőm azzal hogy kérdezek valami komolyat és akkor meg jönnek ilyen hülyeségekkel hogy tanulj meg irni meg tanulj meg magyarul,

kit érdekel a helyesírás hiba ha egyszer komoly dologról van szó.


2011. jún. 13. 21:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
32%

De, zavar. Kicsinyes, arrogáns pitiségnek tartom, ha itt valaki tanítónénit játszik, és azt gondolja, hogy csak azért mert valaki nem tökéletesen írt, akkor duguljon is el, és szégyellje magát és a véleményét.


Mondom ezt annak ellenére, hogy én tudok helyesen írni, bár gépelési hibák azért nálam is bőven vannak. De én meg akarom érteni, amit más ír vagy kérdez, ami többnyire megy, ezért feleslegesnek ítélem a kötekedést. Néha viszont van olyan, hogy a helyesírás már annyira rossz, hogy a megértést is komolyan zavarja, én legfeljebb ilyenkor szólok be e miatt.

2011. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
70%
Normális válasz csak normális kérdésre jár, nem alanyi jogon. ;)
2011. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
92%
A helyes helyesírást senki nem kritizálja. ;) Ha komoly kérdést akarsz feltenni, akkor tiszteld meg az anyanyelvedet és a "hallgatóságot" azzal, hogy helyes magyar nyelven teszed!
2011. jún. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
28%

sosem írom nagybetüvel a mondatokat.

'csakazért sem!!!'

meg ha ki tudnak javítani helyesírásilag , akkor meg tudják miröl van szó.

2011. jún. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ne is fürgyé le.

Csakazértse.

2011. jún. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Lyajj, a 22:25össe tud!

Az csakazércse!

2011. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

bocs, de te vársz segítséget, mi csak szívességet teszünk azzal, hogy válaszolunk. legalább ennyivel tiszteld meg a kérdés olvasóit, hogy normálisan, tagoltan, helyesen írsz.


sok éves tapasztalatom alapján nyugodtan merem állítani, hogy a helyes avagy helytelen írás az intelligencia egyik fokmérője.

2011. jún. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
82%

Engem meg az idegesít, hogy ezen mindenki kiakad.

Ez az oldal arra való, hogy kérdéseket vitassunk meg, ergo nem a 8 általánost végzett emberek a jellemző közönsége. Nem nézem le a tanulatlanabbakat, de akinek megvan rá a lehetősége, az igenis fogalmazzon igényes formában! Miért kell ezen kiakadni? Miért írsz rosszul? Sietsz valahova? Akkor végezd el a dolgod, a kérdést 5 perccel később is felteheted. Vagy csak nem tanultál meg írni? Ja, az más.

Tudod elárul sok mindent egy emberről az írásmódja. Én például téged már most nem veszlek túl komolyan, nem csak azért, mert feltettél egy ilyen kérdést, hanem azért is, mert maga a magyarázatod is hemzseg a hibáktól. Külön írod azt, amit egybe kellene, sehova nem teszel vesszőt meg mondat végi írásjelet, nagybetűt nem ismersz. Ebből én arra következtetek, hogy lusta voltál tanulni, nem olvasol sokat, vagy egyszerűen lusta vagy és nem vagy igényes. Azt meg végképp nem értettem sohasem, hogy miért nem lehet annyi fáradságot venni, hogy nagybetűvel kezdjünk egy mondatot. Sokkal kellemesebb a szemnek egy ilyen szöveget olvasni, mint egy összehányt szart, vesszők, pontok, nagybetűk nélkül. Bizonyos helyekről ezért kinéznek. Mint mondtam, ez az oldal kérdések megválaszolására való. Valószínűleg egyetemi tanárok, szakemberek, értelmiségiek látogatják többségében. Akkor miért nem adsz a stílusodra? Ha igényes választ akarsz, legyen igényes a kérdésed! És hidd el, ez az oldal csak egy példa, az életben is ugyanígy lesz. Ha nem tudsz megírni egy e-mailt, vagy megfogalmazni egy önéletrajzot, az elég ciki.

Egyébként gyanítom, téged azért zavar ez valójában, mert érzed, hogy lenéznek, talán jogosan. Vagyis félsz attól, hogy túl műveletlennek tartunk.



18/F

2011. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
80%

Ja, és még valami: az olyan, az anyanyelvüket nem tisztelő elvtelen bunkók, akik pl. ennek a kérdésnek a tárgyán kiakadnak, hozzák be az olyan szavakat, mint "lájk", "celeb", "lávcseee" és hasonló undormányok. Jelzi a szóhasználat az intelligenciaszintet. Olvass egy századfordulós könyvet, Karinthyt, Kosztolányit, nézz utána a nyelvújítók munkájának. Azok művelt emberek voltak, a nyelvhasználatuk is ennek volt megfelelő. Ma meg komolyan azt látom, hogy nem csak nyelvileg igénytelenek a korombeliek, de még a fogalmazással is gondjaik vannak. Tényleg azt látom, hogy sokszor nem tudnak megfogalmazni egy mondatot úgy, ahogy kéne. Nem bírják a gondolataikat formába önteni. Márpedig enélkül a gondolat se marad meg, mert az a beszéddel, a nyelvvel fejlődik ki. Azonkívül sokan már nem is tudják, hogy a pl. "mingyárt" szót nem gy-vel kéne írni. Tehát nem lustaságból tesznek így, hanem eleve nincs is fogalmuk róla, hogy nem így kellene. Ez gáz. Lebutulunk. Van egy közös csatornánk, a magyar nyelv. Én is megtanultam helyesen használni, akkor te ne tegyél egérutakat, vedd a fáradságot, ahogy én is, és akkor hajlandó leszek veled normálisan kommunikálni. Ha mindenki úgy használná a nyelvet, ahogy akarná, káosz lenne (így alakult ki az angol nyelv helyesírása. Sokan ma ezért képtelenek a kiejtést írás alapján elsajátítani, vagy éppenséggel fordítva, leírni egy adott szót kiejtés után.)


Utolsó voltam.

2011. jún. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Azt kell mondanom, angol nyelven, ez egy epic fail kérdés. :)

Elég könnyű levonnod a következtetést, kérdező...

Tegnap ajánlottam egy másik kérdezőnek egy programot, neked is hasznos lesz.

Nem az a nagy szégyen, ha nem tudsz valami erősen illendő dolgot(többnyire helyesen írni) hanem ha nem is akarsz és még fel vagy háborodva érte...

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__1..

2011. jún. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!