Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sok zsidó és magyar miért...

Sok zsidó és magyar miért emlegeti büszkén az atomtudósokat? (hisz ez pont a mi szégyen)

Figyelt kérdés

- "Most én leszek a halál, és a világ elpusztítója." -

+

Én tudom hogy Teller Ede egy nagyon kedves és okos ember volt, én is ilyennek láttam. De hát mégis ő a Hidrogén Bomba atya és az amerikai nukleáris fegyverkezés apostola.


Európában már a legtöbb helyen az atomerőműveket is bezárják. Amiket amúgy Teller Ede is nagyon komoly kritikákkal illetett.


2011. jún. 16. 01:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

"Európában már a legtöbb helyen az atomerőműveket is bezárják"


És mi a jófenéből termelnek áramot a napi fogyasztásra? Nme úgy megy az!

2011. jún. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Hihetetlen mennyiségű megújuló energiát termelnek.


És mivel a tárolással és megsemmisítési költségekkel még katasztrófák nélkül az egyik legdrágább energia forrás volt az atomenergia, abból a pénzből ami felszabadul más energia hordozókra állnak át.

2011. jún. 16. 01:17
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Az atombomba egy borzalmas fegyver, és rsézvétem a japán áldozatok felé. Viszont akárhogy is nézzük, megakadályozott egy harmadik világháborút a létezése lényegében. Tulajdonképpen ma is az tartja fenn a béét a világ szuperhatalmai között, hogy mindegyikük képes a másik teljes megsemmisítésére órákon belül a tömegpusztító fegyvereknek köszönhetően, így egyik sem mer háborút indítani. emiatt volt hidegháborúnk, és nem tényleges, további sokmillió életet követelő tényleges harc a Szovjetunió és az USA között. Ha innen nézzük, akkor ironikus módon a világ legpusztítóbb fegyverei tették/teszik a legtöbbet a világbékéért.


Másrészt pedig azt tudom mondani, hogy nincsen gyilkos fegyver, csak gyilkos ember.


Az atomerőműveket meg nem zárják be tömegével, nem tudom te ezt hol hallottad. Az hogy az olaszoknál épp ezt szavazta meg a nép, egy dolog. Olaszország nem egyenlő Európával. Példa:

[link]


* 440 nuclear power reactors in operation

* 5 nuclear power reactors in long term shutdown

* 65 nuclear power reactors under construction


Vagyis a világon levő 440 atomerőműből csak 5 van hosszabb távra leállítva és 65 épül éppen. ezt inkább bővülésnek nevezném. Zöld aktivisták ide vagy oda, az atomerőművek a leghatékonyabb erőművek, a nem megújuló energiaforrások közül a legkevésbé szennyezőek és a rohamosan növekvő energiaigénnyel nem lehetne lépést tartani nélkülük.


Így nézve, én büszke vagyok Teller Edére, mint tudósra, noha zsidó nem vagyok.

2011. jún. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem büszkék is lehetünk rájuk, a tudományt pedig jóra és rosszra egyaránt fel lehet használni. (például rengeteg eszközt használunk, amit a világháborúk alatt találtak ki és kezdtek fejleszteni.)
2011. jún. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

A Japánon végrehajtott 1945-ös erődemonstrációtól eltekintve a nukleáris energia inkább csak hasznot hozott az emberiségnek. A nukleáris fegyverek azóta a béke zálogai. Senki se meri bevetni őket, mert a válaszcsapások a civilizáció végét jelentenék.


Tellert nem magyarként tartják számon nyugaton, a történelem ismeretében ez nem is olyan meglepő...

2011. jún. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Békés célú nukleáris energiának csak a volt szovjetunió sok millió áldozata van.
2011. jún. 16. 01:39
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

"...az egyik legdrágább energia forrás volt az atomenergia, ..."



Na akkor ennek nézz utána, mert igen csak félre vagy tájékozódva.

A körülményes tárolás és technika ellenére még mindig az atomenergia a legolcsóbb módja az energia előállításnak ár/hatásfok arányában!

Mert az igaz, hogy a napfény ingyen van és a szél és víz energia is, de teljesítményben ezek még nagyon alul múlják az atom energiát.

Csak gondolj arra, hogy két atomerőmű képes lenne fedezni Magyarország teljes áramellátását.

Ehhez hozzávesszük a szénalapú erőművek problémát, akkor nem csoda, hogy miért húzódzkodnak annyira a kormányok a bezárásuktól, noha a társadalmi nyomás nagy. De ez inkább divat ma atom energia ellen szólni.


Az atom boba se olyan fekete-fehér.

Ha nem vett véget a csendes óceáni harcoknak anno, akkor további több százezer ember halt volna meg az elhúzódó harcokban.

Te felvállaltad volna, hogy nem veted be h atudod, hogy ezzel országot sok száz ezer fiát ölöd meg, mert így döntöttél?


A hideg háborúban pedig elrettentő eszköz volt, hogy ne legyen új háború.

Soha senki nem vetette be szóval működött.

2011. jún. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Vree ***** válasza:
100%
Hozzátenném az atomenergia az egyik leginkább "tiszta" energia, nem hell szenet égetni hozzá, nem szennyezi a levegőt, se nem avatkozol bele a folyóvizek életébe gátakkal meg egyebekkel. A szél- meg napenergia egyelőre még szánalmasan kis hatékonyságú, hogy fel tudnák váltani a jelenlegi környezetszennyező energiatermelésünket.
2011. jún. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Itt egy forrás ahhoz amit előbb írtam:

[link]

2011. jún. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Több fejlettebb országban is leállítják az atomerőműveket, illetve az atomerőmű építést.

Svájcban, Japánban, Németországban és most szavazták meg Olaszországban.

2011. jún. 16. 14:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!