Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy jó ideje külföldre költözt...

Rozsmozs kérdése:

Egy jó ideje külföldre költöztem családommal, de ezt nem jelentettem be Magyarországon semmilyen szervnek. Mi a teendö? és kinek kell bejelentenem? Ebböl lehet probléma?

Figyelt kérdés
A párom ö külföldi állampolgár, neki nincs jelenteni valója Magyarország fele. Én a kislányommal vagyok otthon, és Magyarországról már fél éve nem kapunk semmi ellátást. És Tb-nk sincs, mert azt külön nem fizetjük.
2011. jún. 16. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
TB-t ki kellett volna jelenteni. Van erre egy formanyomtatvány. Elvileg megbüntet, ha nem jelented ki magadat x idön belül...gyakorlatilag a kutya nem foglalkozik vele. Èn még a helyetekben pótolnám...
2011. jún. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én négy évig nem voltam itthon és csak a tb-nek szóltam. Mivel volt kint biztosításom, nem kellett itthon tb-t fizetnem. De az APEH így sem tudta felfogni és küldözgette a csekkeket meg hogy mennyi tartozásom van, annak ellenére, hogy egy másik levélben közölték, hogy nem kell fizetnem. Szerintem ezt intézd el, mert kérni fogják visszmenőleg is.

Többi helyen nem jelentettem be és nem volt semmi gond belőle.

2011. jún. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

itt van a nyomtatvány ....

2011. jún. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagy gondod lehet belole, ugyanis ha Magyarorszagon allando lakcimmel be vagy jelentve, koteles vagy a TB-t fizetni, igy visszamenoleg ezt behajthatjak rajtad. Volt mar ra pelda...manapsag ezt nagyon szamon tartjak, sot olvastam egy cikket, hogy az Orban-kormany azt akarja bevezetni, hogy aki nem fizeti a TB-t, elcsal juttatasokat, bortonbuntetest kapjon. Ugyhogy en a helyedben meg most intezkednek nagyon gyorsan, ugyanis nagyon valoszinu, hogy evek multan kapnal egy hatalmas TB szamlat! A TB-t csak akkor nem vagy koteles fizetni, ha kulfoldon elo magyarkent jelented be magadat.
2011. jún. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, az utolsó válaszadótól kérdezném, hogy hol kell bejelentenem azt, hogy külföldön élö magyar vagyok? Viszont hogy fizessek tb-t, ha nincs semmi jövedelmem? ebben esetleg valami tanács? köszönöm.
2011. jún. 16. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!