Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy szerintem az egészségügyben, Magyarországon leginkább a személyzettel van a legtöbb probléma és ez nem a pénz kérdése?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pénz kérdése, nézz meg egy magándokit "magánszemélyzettel" még a fenekedet is kinyalják képletesen.
2011. aug. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Van probléma azzal is, de sok mindenre viszont nincs pénz és ebből is jönnek a problémák... De az tény, hogy manapság sokan csak az esetleges jó kereset miatt mennek orvosnak és ez már nagyon rossz. Bár én azt sem értem, hogy vajon alapból nincsen vagy ki ölik az empátiát, együttérzést mert sok orvosban ezek nincsenek meg...
2011. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Részben egyetértek.
2011. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Véleményem szerint ez már a következmény, nem az ok.

Persze, szar dolgozók mindig is voltak, akár az eü-t nézzük, akár mást. De hattól a pár embertől most tekintsünk el.


Az orvosok és a nővérek rengeteget dolgoznak, iszonyatosan kevés pénzért. Emiatt túlhajszoltak, kimerültek. Plusz az anyagi dolgok eléggé kihatak a munkájukra is, hiszen ha azon kell aggódni, hogy lesz-e pénze befizetni a számlát, akkor nem biztos, hogy egész nap mosolyogni fog.

Az eü szarban van, semmire nincs pénz, rengeteget kell várni egy-egy szakrendelésre. Erről nem a dolgozók tehetnek, a betegek mégis rajtuk töltik ki a dühüket, ha éppen több órát kell várniuk a rendelő előtt.

Már alapból ellenségesen mennek be, amihez már az orvos sem tud feltétlen jó pofát vágni.


Sajnos igen is pénz kérdése. Ha rendesen megfizetnek, akkor te is jobban tudod végezni a munkád.

Gondolj bele, hogy ott vagy 25 évesen, baromi sokat dolgozol, egész nap pelenkázol, szaladgálsz, kimosod a szart a betegek alól. Szeretnél családot, gyereket, de 90-100 ezer forintból egyszerűen gondolni sem mersz rá, mert miből tartanád el?

Nem hiszem, hogy ehhez mindennap jó pofát tudnál vágni.

2011. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem csak az otthoni számlákra nincsen pénz, hanem sokszor még a munka feltételekhez sincsen és ha már azon kell aggódnod, mivel, hogyan fogod majd a következő beteget ellátni, hát az már elég nyomasztó!
2011. aug. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy kevés pénzből nehéz megélni, de ez nem magyarázat sok nővér viselkedésére-ma olyan "nővéreket' vesznek fel dolgozni akik megbetegítik a pácienseket mert fogalmuk sincs, hogyan kellene viselkedni, viszonyulni egymáshoz, más emberekhez.
2011. aug. 8. 22:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, sok paraszt ember van, de nem csak az eü-ben.

Csak ott jobban feltűnik. Ha a boltban bunkó veled vki, az nem hagy olyan mély nyomot. Persze az igaz, hogy olyanokat tényleg nem kellene alkalmazni, aki nem tud normálisan hozzászólni egy beteghez. De mivel alig van ápoló, nem lehet válogatni.

De rengeteg kivételt is tudok mondani, csak őket nem veszi észre senki.

Gyakorlat miatt egy hónapig voltam kórházban, és egyetlen egy nővér volt bunkó, pedig sokkal találkoztam.

Mikor betegként voltam kórházban, akkor is minden egyes dolgozó normálisan viselkedett velem, kedvesek voltak.

2011. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 homo ludensz ***** válasza:
Kb. 3 éve bevitt a mentő a neurológiára, kaptam ágyat majd egy gyors vizsgálat kikérdezés és lefeküdtem infúzió bekötve.Egy társsal lettem gazdagabb délután ő is lefeküdt másik doki megvizsgálta önéki az egyik keze gyenge volt,ellátták és néztük a plafont. Hétvége következett jött egy bájos nénike bekötni az infúziót hát harmadszorra sem sikerült neki,de elnézést kért majd jött egy nővér fiú és félperc alatt bekötötte,gratuláltam néki. A gyengekezű társam közben csinált magának neskaféból és forróvizböl kávét csak a gyengébb keze fogta és kiömlött az ágyára. Szolt az ápoló fiúnak az jött és úgy lehordta mint a pengős malacot. Vérlázító volt hallgatni én meg nem szóltam közbe mert előtte nekem bekötötte az infúziót.Állítom hogy egy kocsis nem beszél úgy a lovával még dombnak felfelé sem mint ez a ápoló tette. A betegtársam meg csak lehorgasztotta a fejét és mélyen hallgatott. Ha kevés a pénze a nővérnek menjen segélyre és éljen abból talán jobb kedvre derül. A betegszállító nyöszörgött hogy túlsúlyos a beteg hogy emelje bele a kocsiba fájós derékkal? Sehogy, menjen közmunkára árkot tisztítani majd ott rendbe jön.
2011. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Én dolgoztam fél évig egy hetedik kerületi belgyógyászati osztályon,mint segédápoló.Jórészt a kollégáim rendesek voltak,csak egy szemét dög volt.

Képzeld el,hogy napi 12 órában állandóan vigyázban kell lenned és 30 betegre figyelni,ellátni....Hibákat nem követhetsz el,mert belehalhat a beteg.Ergó:le vagy terhelve,nagy a felelősséged és mindezek mellett szart se keresel,pedig kidolgozod a beled.Van hogy nincs időd udvariaskodni,vagy már nincs erőd hozzá.Én csak fél évig csináltam és nagyon nehéz volt.Én azért tűntem jófejnek,mert ha már nagyon nem bírtam,akkor dúdolásztam stresszoldásként.Ha ezt valaki már 10 éve csinálja,aakor belefásul,kiég.

Az orvosoknál hasonló a helyzet.Van egy idókeret,amin belül X-embert meg kell vizsgálni,rendelni is kell no meg vizitelni.Nincs sok ideje jópofizni,csak a lényegre térhet ki ennyi idő alatt.

Több embert kéne foglalkoztatni normális bérért.

2011. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amikor betegek vagyunk, mi vagyunk türelmetlenek követelünk, elvárjuk a legideálisabb ellátást, és tudatlanok vagyunk, mert alapvető eü. ismereteink hiányoznak, romboljuk testünket és elvárjuk, hogy az orvosok azonnal megoldják azt, lehetőleg úgy, hogy nekem semmi erőfeszítésembe ne kerüljön.


Amikor mi dolgozunk, figyelmetlenek vagyunk a betegekkel, alapvető empátival sem rendelkezünk, hogy beleéljük magunkat a helyzetébe, önteltek vagyünk, kioktatóak, lenézéssel leplezzük hibáinkat, kudarcainkat agresszióba fojtjuk.


Pontosan azt kapjuk, mint amit beleteszünk. Ilyen országnak ilyen az egészségügye.

2011. aug. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!