Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova kéne eljárnom, hogy ne...

Hova kéne eljárnom, hogy ne őrüljek bele a magányomba? Meg esetleg barátnőt is találjak? "Esetleg? "

Figyelt kérdés

20-as éveim közepe táján járó srác vagyok és teljesen magamba zárkóztam. Rossz így, de nem tudok ellene tenni. Az a baj, hogy dolgozni otthon is tudok, sőt, szeretek, mert számítógépen tolom, így még a munkahelyemre se kell bemennem, nem kell találkoznom emberekkel. Meg ha bemennék, ott is csak olyan arcokat látnék, akik ugyanúgy bambulnak a monitorba, mint én szoktam. Amúgy meg nincsenek nagyon ismerőseim. Jó, néha elmegyek 1 régi barátommal meginni 1(...4) sört, vagy ha a más városokban élő ismerőseim erre járnak, velük is, de ez kb. havi-kétheti rendszerességgel történik. Amúgy nincs társaságom, abszolút, napokig alig beszélek valakivel. Meg is látszik rajtam, mert egyre kevésbé tudok spontánul megnyilatkozni, folyton csak gondolkodom, aztán nagy sokára nyögök ki valamit. Pedig tudnék beszélni, csak elszoktam tőle. Néha már azon kapom magam, mintha magamban beszélnék, ahogy más, idősebb, fővárosba beleőrült, magányos emberek szoktak a villamoson.

Persze barátnőm sincs, és el se tudom képzelni, honnan lenne. Amúgy (lányok visszajelzéseiből ítélve) nem vagyok csúnya, férfiasan, bár elég sovány pénztárcából öltözködöm, értelmiségi munkát végzek, okosnak, határozottnak, bár néha túl keménynek és szigorúnak tartanak az emberek. Nem szoktam össze-vissza röhögni mindenen, elég szarkasztikus stílusom van, ami nem mindenkinek jön be.

Na, ez a másik: az intellektus. Szóval elég komoly szellemi munkát végzek. Olyan komolyat, hogy ha magányomban és unalmamban felmegyek a cset pont hura, akkor megkérdezik, hogy mit keresek én ott. Ezzel nem dicsekedni akarok, csak azt mondom, hogy olyan a munkám, amit az emberek ennyire szélsőségesnek ítélnek meg. Tudom, hogy a csethu főleg a tinik, a kapuzárási pánikolók és az elvált párkeresők gyűjtőhelye, de azért a Windows hibaüzenetnél mégis jobb valami emberi szót kapni, nem?

A munkám és a munkán kívüli életem amúgy nem különíthető el élesen. Okos gondolatok, elméletek járnak folyton a fejemben, elég rendesen magamba tudok feledkezni. Igen, kocka vagyok, na. De mert szeretem, nem azért, mert nem látok ki belőle; szeretem, tényleg. Csak néha megunom, és akkor kéne valami emberi, valami testi, valami közös, valami, amit érezhetek, amit a bőrömön is tapasztalhatok, és utána meg beljebb is. Ha értitek... Kb. így érzem magam: http://www.youtube.com/watch?v=y1GYRTwFbS0

Mi a francot csináljak? Hova menjek? Hol tudok én, a kocka, társaságot találni? Így, a semmiből. (semmi = Budapest)

Valójában néha-néha (mondjuk félévente) szokott lenni 1-1 próbálkozó lány, csak nekem nem jönnek be. Vagyis eddig egyiket sem éreztem "úgy igazából" a társamnak.


Na, valamit segítsetek, légyszi, ha tudtok. Eddig azt hittem, a személyiségem érzelmi oldala is viszonylag fejlett, de most észrevettem, hogy csak azt a problémát tudom megoldani, amelyiket ki lehet számolni. Ezt meg nem nagyon lehet. :(


2011. jún. 19. 00:21
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
ismerkedj sportolás, kutyasétáltatás v. állatmenhelyi önkéntes munka során :)
2011. jún. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem igaz,hogy nem tudsz ellene tenni.

Ki kell mozdulnod..Tudom,hogy nem ilyen egyszerű,de ezt kell tenned.

Esetleg többet találkozz a barátaiddal,akikkel kéthetente,havonta szoktál..

2011. jún. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
Szerintem eleve ott rossz az egész, hogy azt várod, hogy a lányok "próbálkozzanak" nálad. Nem vagyok egy régimódi leányzó, de azért a nők többsége még ma is azt szereti, ha a férfi kezd neki udvarolni, és nem fordítva.
2011. jún. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim válasza:
100%
Tessék minél többet eljárni szórakozni. Azt pedig nem csak barátokkal lehet... Akár egyedül neki a nagyvilágnak, és indulás! Egyébként ha gépen kell dolgoznod (tegyük fel, laptopon is megoldható a dolog... bár ezt nem tudom), magaddal is vihetnéd a "szabadba" a munkádat. Mondjuk egy kávézó, park... Aztán közben lehet nézelődni. :) Nem olyan nagy mesterség az ismerkedés... sokat kell próbálkozni, és jól kell választani. 22/L
2011. jún. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Köszi, kutya híján max. az üres pórázzal mehetnék ismerkedni. Önkéntes munkára már nincs időm, sportolni max. futni szoktam, ha valaki az agyamra megy.


De értem, hogy ezek a lehetőségek, és éppen a kifogásaim miatt nem jön össze a dolog.

2011. jún. 19. 00:33
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
És ez ellen kéne tenned...Csak akarni kell..
2011. jún. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Jaj, félreértés ne essék, nem várom, hogy próbálkozzanak! (Bár valahol jól esik.) Csak akik eddig próbálkoztak, azok nem tetszettek. Akik tetszettek volna és próbálkozhattam volna, azok foglaltak. Akik tetszenének és próbálkozhatnék, azokat még nem ismerem.
2011. jún. 19. 00:35
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

SZia!

megkérdezhetem, hogy miért nem jönnek be neked azok a lányok,akikkel ismerkedsz ,akik bejönnek a képbe?

illetve hogy milyen jellegű munkát végzel? fúrja az oldalam a kiváncsiság.:)

2011. jún. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Ismerd meg őket..:)
2011. jún. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

egyébként nekem felkeltetted az érdeklődésemet.de a kérdésre válaszolva: nagyon jó, hogy elismered, hogy esetleg hiányosságaid vannak ezen a téren, tehát még nagy fejlődés vár rád.Fogd fel ezt lazábban, kísérletként: kezdj el kommunikálni tanulni, kísérletezni. Járj el programokra és nyugodtam légy spontán.

25/l

2011. jún. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!