Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok kijönni a...

Miért nem tudok kijönni a butább emberekkel?

Figyelt kérdés

A többsége ezeknek rendkivül primitiv együgyű, buta ember, aki -most nem nagyképüségből mondom- de sokkal alacsonyabb értelmi szinten van nálam. Én pedig nem tudok lesüllyedni az ő szintjükre a káromkodás pocskondiázás orrtúrás stb... nem elfogadhtó számomra, Lehetséges, hogy emiatt nem értek szót velük? Támadnak engem mert nem érnek fel ésszel, nem értik amit mondok furcsa nekik az egész viselkedésem, gondolkodásom, nem ritkán bolondnak tartanak.

Az okos és intelligens emberekkel viszont nagyon jól kijövök de a többivel valahogy nem találom a hangot pedig minden emberhez ugyanugy állok hozzá közvetlen barátságos udvarias és kedves vagyok a barátaim szerint igazi jótét lélek. Mindenkivel segitőkész és barátságos vagyok, mégsem tudnak elfogadni engem.


2011. jún. 19. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Figyelj, ne akarj hozzájuk közeledni. A hülye emberek elhülyítenek. Ezt a saját tapasztalatomból mondom...
2011. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Megértelek! Maradj olyan amilyen vagy! Sajnos tényleg nagyon sok van a degenerált, tapló, buta emberekből :S
2011. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 napietus ***** válasza:
én béketűrő vagyok, de az emberi butaság engem is nagyon zavar, és nem is tolerálom. Einstein szerint két dolog végtelen, a világegyetem és az emberi utaság, bár előbbi nem biztos :) ne is keveredj ilyen emberekkel, minek?
2011. jún. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Ez megint attól függ, hogy kit tekintesz butának. Nekem pl. van ismerősöm, aki nem egy agytröszt, sőt, emiatt egyszerű lélek, de egy nagoyn kedves, szeretnivaló ember. Viszont az állandó káromkodás, valóvilágnál messzebb nem terjedő látókörű emberektől engem is ráz a hideg, ilyen ismerősöm ezért nincs is. Amúgy valószínűleg mivel irtózol a buta emberektől, automatikusan megtartasz velük egy bizonyos távolságot, tanúsítasz velük szemben némi felsőbbrendűséget, még ha nem is tudatosan, és ezt az emberek megérzik. Én a helyedben amúgy olyan emberekkel nem is lennék együtt, akik bolondnak titulálnak, csak az eszem miatt:)
2011. jún. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vree ***** válasza:
Ez nem intelligenciaszint kérdése. Vannak kulturált emberek van aki meg primitív. De nem írtál sok hasznos infót hogy milyenek tényleg ők vagy te úgyhogy nem tudok tanácsot adni.
2011. jún. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligencia, a tájékozottság, és a kulturáltság három különböző dolog.


Én láttam már baromi okos embert, aki az elképzelhető legnagyobb tapló volt, odáig volt tőle, hogy ő milyen okos... Mindenki más csak lenézett akármi volt.


De láttam már én is nem túl okos, de annál emberségesebb, sőt, rendkívül kulturált embert.


Tény, valamilyen szinten azért összefügg, de attól, hogy valaki tapló, lehet intelligens, és attól, mert valaki tájékozatlan, lehet nagyon rendes.

2011. jún. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Köszönd ez a liberalizmusnak! Ez a szabad "rendszer" ontja magából a hülyéket. Konverz cipős tinip*csa niga csávóval valami szórakozóhelyen. Éljen a modern világ!
2011. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem értem miért nem találom a közös hangot némelyik emberrel, sokszor olyan értetlenül néznek rám mintha kínaiul beszélnék ugyanakkor én sem mindig értem az ő megnyilvánulásaikat. Ennek oka mégsem a néha összefüggéstelen, raccsolással és egyéb beszédhibákkal tarkitott beszéd hanem valami más..

Nem tudom mitől lehet ez a meg nem értés. Nem úgy értik a dolgokat, ahogyan én gondoltam és én sem vagyok vevő az élcelődéseikre és ugratásaikra sokszor "nem értem a tréfát" és ők jót röhögnek ezen..

Mintha két külön világ lennénk..Tolerancia nem mindenkiben van sajnos és tudom, hogy amitől az ember fél és nem érti, azt támadja....

Ugyanakkor mindenkiben van valami értékes és sokszor én is meglepődöm amikor az illető pozitiv oldalát is megmutatja ami alapján pedig kifejezetten szimpatikus. Nagyon sokat idomul, változik az ember egy közösségben ők is, én is. Nem tartom okosnak magam, de sokak szerint értelmes és intelligens vagyok sokan vagyunk méltatlanok ahhoz sok szennyhez ami itt ér mindenkit. Tény, hogy butultam, a jobb megértés kedvéért. Többé kevésbé sikerül, bár tétje nem sok van mert rájöttem itt sokan a legjobb barátjukat is szemrebbenés nélkül hátba támadják, egymást fúrják, tapossák emberek egy jó pozicióért a riválisnak nincs kegyelem... A főnöknek megy a nyalizás, érdekellentét esetén arra az oldalra áll ahonnan több hasznot remél. Nekem ez elég undorító dolog. Olyan mnkahelyi közösségről van itt szó, ahova mindennemű szelekció nélkül bárki bekerülhet. Dolgozik itt analfabéta és diplomás ember egyaránt. Nem lehet senkit elitélni nem is teszem, de úgy látom mások igencsak ismeretlenül itélkeznek, olyanok "utálnak" akikkel soha egy szót sem beszéltem pedig nem zárkózom el senki elől.

2011. jún. 19. 20:44
 9/9 A kérdező kommentje:

Mit csinálhatok rosszul, mindenkihez közeledem igyekszem barátságokat kötni de nem sikerül úgy érzem elutasitanak... csak nem értem az okát. Lehet hogy túlreagálom a dolgokat?

Nem nézek le senkit nem gondolom hogy én felsőbbrendü lennék, mindenkitől van mit tanulni még attól is aki esetleg nem annyira intelligens és tanult ember tudhat olyan dolgokat amiket én nem.

2011. jún. 19. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!