Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a feltétele egy mozgalom...

Mi a feltétele egy mozgalom beindításának?

Figyelt kérdés
Egy Ifjúsági Mozgalom. A fiatalokért. Hogyan lehet véghezvinni?
2011. jún. 19. 15:04
 1/6 anonim válasza:
Szerezz támogatókat. Egyedül nehéz.
2011. jún. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mik a célok, elképzelések?
2011. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utána néztem kicsit jobban, de mivel a Mozgalom alapításról SEMMIT sem találtam rájöttem, hogy egy Egyesület sokkal könnyebb megoldást jelent!

A cél megdönteni a határokat.

Felnyitotta a szememet egy reality sorozat. "Ha igazán ismernél..." Első hallásra/olvasásra biztos fatális hülyeségnek hangzik. De én is középiskolába járok, már a 2.-ba.

Mindenki azt mondja, hogy Amerika más. Ez nem így van.

Tudjátok van 1 osztálytársam akiről megtudtam, hogy meghalt az apukája. A barátnője mondta el. ÉS 1 délután csak úgy elkezdtem neki mesélni, hogy miken mentem keresztül eddig. ÉS akkor elmondta, hogy vele is mik történtek. Mindent elmondott. Mert kölcsönösen megbízott bennem. Pár hónap múlva írt egy sms-t, hogy a mai napig sokat jelentett neki az a beszélgetés. Tudjátok kipattant a szikra, hogy ezt tényleg meglehet csinálni.

2 legyet egy csapásra. Valamelyen szinten segít a klikkek felbomlásban és segít mindenkinek ott legbelül. Amikor a legszörnyűbb titkaidat elmondhatod más embereknek. Akik végighallgatnak megvigasztalnak. Aztán pedig szembesülsz avval, hogy egyáltalán nem vagy egyedül. Mindenki szenved valamitől és lehet, hogy akár ugyan attól mint te. Ez erősebbé tesz, új barátságok alakulnak ki, és kevesebb lenne a vita, az agresszió.

De már arra is gondoltam, hogy sok fiatal nagyon gonosz. És lesznek akik csak felhasználják a másik ellen a fájó sebeket. De szerintem egy igazán intenzíven összeállított programmal ez kiküszöbölhető. [link]

Ajánlom mindenki figyelmébe.

Ha találnék igazán elhivatott embereket. Akik önkéntes munkát vállalnának ebben a szerepkörben, télen járnák az iskolákat. Nyáron pedig a táborokat. Szerintem nagyon sokat lehetne segíteni a tinédzserek morális fejlődésében. Megtanulnák tisztelni a társaikat és önmagukat is.

2011. jún. 19. 16:00
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ez erősebbé tesz, új barátságok alakulnak ki, és kevesebb lenne a vita, az agresszió."


Ez csak embereknél működik, akik értenek a szóból. Ha egy cigánnyal próbálod ugyanezt, vagy azt mondja, hogy jóvan, vagy beveri a képed. Azt is tanítsátok, hogy ne tartsanak kapcsolatot a cigókkal.

2011. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

:D Ez egy kicsit rasszista volt. A cigány impregnálást nem vállalnám magamra.

Igen való igaz, egy súlyosan cigány fertőzött településen más programokat kellene bevezetni.

De ne felejtsük el én 17 éves vagyok, és ez csak egy ötlet. Szeretnék toborozást tartani és szigorúan Pest megyén belül és először is csak Budapesten. Ehhez emberek kellenek, további ötletek, minimum 1 pszichológus vagy szociológus véleményezése. Ehhez hús vér emberektől felelős döntések, elhatározások kellenek.

És most egyedül én vagyok 1 ötlettel. Szeretném megvalósítani, de ez a szint még a 0-át sem éri el.

2011. jún. 20. 00:40
 6/6 anonim válasza:

[link]


Szerintem az integrálásra gondoltál, de az sem a legjobb szó az asszimilálásra.

Az ötleted szép és jó, de jóval nehezebb ilyesmit a gyakorlatban megoldani mint ahogy elméletben le lehet vezetni. Ma rengeteg szociális munkás dolgozik Magyarországon ilyen és hasonló célok megvalósításáért, de rengeteg akadályba ütköznek munkájuk során (és nem csak anyagi gondokról beszélünk, hanem számos egyéb problémáról).

A lényeg, hogy ahelyett, hogy 17 évesen egy teljesen friss dologba belekezdj inkább keress fel már meglévő nonprofit szervezeteket, amelyek segítenek a projekt megvalósításában. Budapesten rengeteg lehetőséged van, az internet pedig megkönnyíti a keresést is.

2011. jún. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!