Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen feltétele van annak...

Milyen feltétele van annak hogy valaki önkormányzati lakást kapjon?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a polgármester, vagy a jegyző közeli rokonságába tartozol, akkor nőnek az esélyeid!

:)

2011. jún. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

azt egyből gondoltam

de valami egyéb lehetőség van?

2011. jún. 15. 08:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Az adott önkormányzatnál nézz utána. Területenként változóak lehetnek a feltételek. Az egyik feltétel legtöbbször a megfelelően alacsony jövedelem, szociális rászorultság. De sajnos nagyon igaz, amit az első írt. Ha nincs ismeretséged, aligha van esélyed.
2011. jún. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt az infot kaptam, hogy páylázatokat szoktak kiírni, és arra lehet pályázni. De most az én kerületemben nincsen ilyen lehetőség.

Pedig én tudom hogy van üresen álló önkormányzati lakás.

nem értem.

2011. jún. 15. 09:06
 5/9 anonim ***** válasza:

önkormányzatok már nem szívesen adnak ki lakást mert lassan milliárdban lehet mérni a veszteségüket(újpesten 600millió)


1ébként az illetékes jegyzővel kell beszélni és majd 1 testület eldönti jogosult vagy-e ill adnak-e lakást...

2011. jún. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 yuda ***** válasza:

Elég régi információim vannak és azok sem teljesen jók, de leírok párat, ám ha megkeresnéd a hivatal, ők megmondják pontosan nem? Nem biztos, hogy itt találsz hivatali dolgozót közöttünk- szerintem . :)


Ilyenekre emlékszem:

-Igénylést megelőzően már öt év abban kerületben való lakás.

- rászorultság, plusz nagycsalád előny- egyedülállóknak kevés esélyük volt

- pályázatot én is hallottam - időnként kiírták régen, hol, milyen állagú..stb.


Nos, ez a hivatalos út :)

2011. jún. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Felhívtam elsőőként a hivatalokat, de meglepő módon mindenhol elutasító válaszoakt kaptam. nincs pályázat 3 éve, stb. pedig én tudom hogy van egy szabad lakás.

aztán gondoltam hátha itt valakinek van tapasztalata, ötlete kiskapu egyéb..

2011. jún. 15. 09:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy nagyon jó barátom a kis családjával most költözött ilyen önkormányzati lakásba és konkrétan tudok válaszolni a kérdésedre. Előre mondom, hogy nagyobb városban lakom. Kb 80-90 ezres város. Az épületet 5 év múlva eldózerolják, de azzal a feltétellek kapták meg, hogy saját pénzen újítsák fel, aztán megnézik és ha elégedettek, beköltözhetnek és fizethetik a lakbért havonta. Ez a ház egy közös belső udvarral rendelkező omladozó téglaház sorozat. A szomszédok öregek, szegények, az egyik szomszéd a melletük lakó egy kedves másik kis család, ahol apuka most jött ki a börtönből. Magyar állampolgárok, becsületesen dolgoznak...

Nem akartam hinni a szememnek, amikor megláttam ezt a házat, felújítás előtt. Az előző, amit felajánlottak nekik annak a teteje be volt szakadva, éppen össze nem dőlt. Ha a mostanit nem fogadták volna el, SOHA nem igényelhetnének másik önkormányzati lakást.

A barátom közalkalmazott, mellette Ő és felsége fotóművész 1 gyermekük van.

Egyik hónapról élnek a másikra, egy kis félretett pénzük van. Apósuk segített nekik fedezni a felújítás költségeit.

Jelenleg a rendszer így működik, ezzel jobb ha tisztában vagy. Sok sikert!

2011. jún. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
szép.. köszi az infot
2011. jún. 15. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!