Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt még valaki, aki...

Van itt még valaki, aki szívből gyűlöli ezt a materialista, istentelen világot, és elveszettnek érzi magát benne?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Miért lenne a világ materialista és istentelen? Több száz féle istenben hisz a világ sok ezer népe. Milyen lenne szerinted egy "nem materialista és istentelen" világ?
2011. jún. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Aki tanul, az nem elveszett ebben a "materialista, istentelen" világban :) Magadban kell keresni az értéket, az erkölcsöt, és a jóra vágyást, nem pedig azért, mert félsz egy felsőbb, nem létező hatalomtól.


Amíg kívülről várod a megerősítést, a jutalmat, és nem azért cselekszel, mert TE jónak látod, addig igen, elveszett leszel ebben a rusnya világban :) A világ mindig olyan, amilyen te vagy belül. Ha szeretsz élni, akkor mindenhol meglátod a szépet. Ha rühelled az életet, akkor meg a legszebb táj is ronda lesz.

2011. jún. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok szabály van a világba amivel én sem értek egyet, de hát

farkas törvények uralkodnak valahogy ezen törvények között

kéne megkeresni érdekeinket és találni világi boldogságunkat.

Én se tudok azonosulni a világgal,nem értem azt hogy miért

kevesebbnek éreznem magam csak azért mert nincs pénzem,

mivel nagyobb ember hogy neki pénze van.

Felsőbb rendűnek tartják magukat mert nekik sok jutott

a zöld hasuból és egyes emberek ember felettinek

állítják be őket pedig ők is meghalnak és ugyan úgy járnak

a wc-re mint mi.

2011. jún. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok egy hű de bölcs ember de egy valamit megtanultam: ne a világot hibáztasd (vagy másokat) ha nem úgy alakult az életed ahogy szeretted volna. Minden amit magad körül látsz az a múltbeli döntéseid következménye. Akár boldog vagy, akár boldogtalan mindkettőről te tehetsz!
2011. jún. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ma 20:27


Ez azért így nem igaz, az emberek körülötted nem a döntéseid következményei, ők szimplán jöttek és most itt vannak és akadályoznak vagy segítenek...

2011. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20.27.Segítenek."Senki nem az ellenséged, senki nem a barátod mindenki a tanítód".És a materialista világban sincs elveszve az ember, ha vannak kapaszkodói, és értékrendje, amin sosem változtat .Tudom, hogy ki vagyok, tudom, hogy egyenlőek vagyunk, és tudom, hogy a bárkában meztelenül voltam , mikor jöttem, és ugyanúgy meztelen leszek, mikor megyek.És mindenki.Ugyanúgy.
2011. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves kérdező, kérlek nézd meg ezt a videót! :)


[link]

2012. febr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!