Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől függ az, hogy kit tart...

Mitől függ az, hogy kit tart fenn a víz a tetején? (duci- sovány)

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 07:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól függ, hogy mennyire vagy vékony illetve mennyire vagy kövér. Ha rendesen ellazulsz, elvileg nem süllyedhetsz el.
2011. jún. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
mindenkit, aki képes helyesen ráfeküdni a tetejére, ez nem súlyfüggő, a technikán múlik
2011. jún. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

A zsír sűrűsége kisebb a víznél, míg a csonté és az izomé valamivel nagyobb, tehát a ducik természetesen általában jobban fent maradnak, de persze lehetnek kivételek.


Egy volt barátom egyértelműen (technikától függetlenül) sokkal jobban elsülyedt a vízben mint egy átlag ember...


Míg anyukám aki kissé duci simán ráfekszik és úgy marad, még a fejét is ki tudja emelni a vízből, én ha egyetlen pillanatra megmozdulok és nem tökéletesen síkban fekszem rajta, azonnal elsüllyedek, szóval egyáltalán nem csak technikától függ, hanem a test sűrűségétől és súlyeloszlásától, ami nyilván más a különböző embereknél.

2011. jún. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyébként testzsírszázalék mérésre is használják néha a víz alatti mérést, tehát hogy megmérik mennyivel vagy nehezebb víz alatt, mint levegőn.

Nyilván egy 70 kilós csupaizom emberre kevésbé hat a felhajtóerő, mint egy 70 kilós duci emberre, így utóbbi a vízben kevesebbet fog nyomni... de mivel - ahogy írtam - vannak más befolyásoló tényezők is, ez nem teljesen pontos módszer.

2011. jún. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én kövér vagyok, de nem tart fent a víz rendesen. Az úszás tanárom azt mondta, hogy nem találkozott még ilyen tömör emberrel. Könnyen le tudok ülni a mély úszómedence aljára. (kb 25-30 kilóval szoktak könnyebnek nézni a valóságnál)
2011. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok se sovány, se duci. A kettő között. És teljesen fenntart a víz. A párom, aki színizom, egyből elsüllyed, ha nem úszik. Én csak ráfekszem a vízre és lebegek. Az egyik duci ismerősöm szintén alámerül, a másik lebeg...szóval nem értem.
2011. jún. 23. 17:19
 7/8 anonim ***** válasza:
technika kérdése:)
2011. júl. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Lehetne bővebben?

Ha valaki lebeg, azt milyen "technikával" tegye? Hm? :)

2011. júl. 13. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!