Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Szent Koronánk tetején lévő...

A Szent Koronánk tetején lévő keresztet szeretném ha vissza egyenesítenék. Erre népszavazás kell? Egyenes volt . Akkor legyen egyenes!

Figyelt kérdés

Szerintem az ország is egyenesbe jönne gazdaságilag ,spirituálisan és erkölcsileg is !

Egy ötvös szerintem ingyen is megcsinálná hiszen az arany puha fém nem kell félni attól ,hogy letörik.

A millenium évében jobb lett volna megcsinálni.


2011. aug. 12. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is szeretném, de kétlem, hogy ez ilyen egyszerűen menne. Azt is kétlem, hogy pusztán ettől rendbe jönne az ország. A korona csak egy szimbólum, semmi több.


Egyébként tényleg egyetértek veled, csak hát ehhez valószínűleg teljesen restaurálni kellene a koronát. Nem hinném, hogy annyi az egész, hogy megfogja egy ötvös és "helyrerántja". Ahhoz az egész felső részét kéne elővenni.

2011. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A ferde kereszt is a Korona történetéhez tartozik és azt hangsúlyozza, hogy milyen volt a múltunk. Szerintem jó úgy, ahogy van, ez egy jellegzetessége a tárgynak. Minden magyar tudja, hogy ferde, ez is egy közös bennünk.
2011. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha a Szent koronánk neked egy tárgy akkor ha van egy autód amit ellopnak és összetörnek akkor azt sem javíttatod meg mert így látszik a múltja.

"Amit ember alkotott azt ember meg tudja javítani ,amit az Isten ahhoz már egy kis csoda is kell"

2011. aug. 12. 16:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én se szeretném ha visszaegyenesítenénk! Az autó egy mindennapi használati tárgy aminek romlik a használhatósága! A Korona egy jelkép, egy szimbólum, a ferde kereszttel együtt! Úgy szép, ahogy van! Ez olyan, mintha a Pisai ferde tornyot visszaegyenesítenék o.O
2011. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az utolsó is mondja! Amúgy meg egy tárgy! :D Mit kell ezen fennakadni?!!!
2011. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akinek a Korona csak egy jelkép,szimbólum vagy egy tárgy annak csak annyit :"Isten ,Haza ,Család"

Nos vagy nem vagytok Magyarok vagy nektek nincs Istenetek ,nem lesz Hazátok és igazi családotok sem. Gondolkozzatok el ezen.

2012. jún. 24. 12:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Miket beszélsz te? Az egy tárgy, akárhogy is nézzük. Ettől még magyarok vagyunk (a magyart nem kell nagybetűvel írni !). Semmivel sem vagy Te nagyobb magyar, mint mi.

Nem kell visszaegyenesíteni értsd meg, ha szükségesnek tartották volna, akkor visszaegyenesítették volna már régen. Egyébként meg a Koronán a kereszten kívül megszámlálhatatlan hiba van, ha nem tudnád. Úgy is lehet mondani, hogy egy tákolmány!!! De ettől még szeretjük, sőt Mária Terézia is szívesebben viselte, mint az osztrákot, vagy a cseh koronát. Nem az számít hogy néz ki, hanem, hogy mit jelképez a TÁRGY!

2012. jún. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!