Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért isszák le magukat a...

Miért isszák le magukat a fiatalok a sárga földig sokszor? És miért gyógyszerre gyakran? És miért drogoznak?

Figyelt kérdés
Főleg olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik magukra ismertek a kérdéseim alapján, 13-17 éves korosztályra gondoltam. És komoly válaszokat kérnék. Mire jó ez? Nem érzitek magatokat szánalmasnak olyankor? Nem bántani akarlak titeket, csak nem értem meg egyszerűen. (21/L)
2009. márc. 26. 18:58
1 2
 1/15 anonim válasza:
66%
Szia. Hát ennek több oka is lehet.. van, hogy csak a társaság, vagy függö.. én pl. azért szoktam fűvezni vagy piálni, hogy jól érezem magam.. mert általában nincs jó hangulatom, de rossz hangulatban meg nem lehet bulizni
2009. márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Te is voltál fiatal, nem?

Mert ennyire erős a csordához tartozás. Ha más csinálja én is. És az első, aki elkezdte, az vagy idősebbektől látta, vagy hazulról hozta.


És különben is ömlik a pofájukba a sok alkohol reklám és a szenny az újságokból, no meg az internetről.


Ja és a huszonéveseknél is menő az ivás, de itt a hangsúly a pénzre terelődik... Minél többet csesszek el a szüleim fizujából.

2009. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Voltam fiatal, most is az vagyok, egyetemen zajlanak csak az igazi nagy bulik, de az más, ők felnőttek (legalábbis hivatalosan). Van azért különbség egy gimis és egy egyetemista között. De kisebb koromban se ittam le magam odáig, hogy ne tudjak magamról, és hiába kínálták a drogokat, egy kis zöldön kívül (azt is 1x) mindenre nemet mondtam.
2009. márc. 26. 20:42
 4/15 anonim ***** válasza:

Én viszonylag későn, de még így is korán kezdtem el az ivászatot. 16 évesen. Talán kétszer voltam olyan részeg, hogy alig tudtam menni, azok is csak a kezdeti időszakban voltak. Úgy még sosem voltam beállva, hogy ne emlékezzek semmire, hazahozni is csak egyszer kellett.

Kábítószerekből soha nem is kértem, nem is nagyon kínáltak.


Én közben jöttem rá, hogy nem sok értelme van. Lehet, hogy annak is köszönhető, hogy mániákusan különcködni akartam. :)

2009. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hehe, annyira poén, amikor egy 21 éves kezd "bezzegamikorunkban"-ozni. :) Én is ebbe a korcsoportba tartozom, de sem drogozni nem drogoztam, sem durván részeg nem voltam még.
2009. márc. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát ja, poén meg borzalmas is szerintem :D :-/
2009. márc. 27. 08:57
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
Képmutató vagy, már bocs. :)
2009. márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Miért is? :)
2009. márc. 27. 12:53
 9/15 anonim ***** válasza:

szerintem rohadt szánalmas ha pl egy nő s*ggrészegen okádik össze-vissza. a drogozásról annyit, hogy tévhit, hogy a fiatalok drogoznak csak. a 13-17 évesek (főleg 15ig bezárólag vagy 16) inkább menőzésből isznak, a 20 év körüliek akik már ugye felnőttek azok akik közül gyakoribb a drogozás. dehát ez is elég személyfüggő.

de most a kérdés bulira vonatkozik vagy nem? mert nem mindegy.

2009. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Srapnel ***** válasza:

Mindenki ír, de a lényegről szó sem esik.


Kérdező! Voltál már _igazán_ rossz helyzetben? Pl. amikor a szüleiddel összebalhéztál, nem beszélsz velük évekig és semmi reményed nincs semmire? Amikor évek óta szívják az energiáidat és legszívesebben tudni sem akarnál semmiről? Amikor megoldhatatlan lelki konfliktusok elé állítanak? Stb. Nehéz ám mai gyereknek lenni, ha nincs szerencséd és épp nem ideális környezetbe születsz bele. Pláne, ha a hajlam is benned van és a szüleidtől is ezt láttad.


Van egy exbarátnőm, aki elvégezte ugyan az egyetemet, de eléggé szeretett inni. Egyrészt dolgozott az egyetem mellett, mert nem volt pénze. Az anyja rákos, de ráadásul állandóan veszekedtek egymással. Az apja meg hirtelen meghalt, adósságokat hagyva maga után. Aztán a nagybátyja is meghalt. Na, ezek után nagy összegben mernék fogadni, hogy te is belekezdenél valami szenvedélybe. Legyen az alkohol, cigi, agyatlan bulizás, vagy akármi.

2009. márc. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!