Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez azt jelenti, hogy nem...

Ez azt jelenti, hogy nem vagyok fogékony?

Figyelt kérdés
Minden olvasott dolgot ami tanácsokkal szolgál az életben, elfelejtek. Nem jut eszembe, hogy mi a legmegfelelőbb reakció egy adott szituációra, pedig már olvastam, miért?
2011. jún. 30. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert nem betanulni kell, hanem a józan eszedbe beinjektálni és akkor úgy fogsz reagálni rá, hogy el is felejted hol tanultad vagy egyáltalán tanultad e.

Valamint attól, hogy egyszer elolvasod még nem fogod megtanulni. Akinek jó a memóriája az lehet feltudja idézni szó szerint később is, de nem biztos, hogy akkor jut eszébe amikor benne van a szituban.

2011. jún. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, ez azt jelenti, hogy az a valami, ami benned él, és önmagad egyéniségének nevezed, próbál kitörni rabságából.
2011. júl. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

00:54


És mi a rabság? A test? Az élettér?

Azért kaptam fel a fejem arra amit írtál, mert nem fejtettem ki túlzottan a kérdést, mégis rátapintottál a lényegre, olyan válasszal, ami normál esetben egy fél oldalban kifejtett kérdésnél jön.

2011. júl. 1. 02:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Rabságban van: magad teremted meg a börtönét az által, hogy nem gyarapítod saját tapasztalatokkal, hanem a másokéból kiszűrt, kész tanács megfogadásával nyomod el a legbenső éned ösztönös reakcióit. :)
2011. júl. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

03:01


Az ösztöneim egyértelműen rossz végkimenetelhez vezetnek, vagy sehová, mint eddig már tapasztaltam... az olvasottak, pedig értelemszerűen jobbak és logikusabbak. Ha nekem az tetszik, ahogyan mások egy könyvben vagy filmben, vagy akár az életben megoldanak egy problémát, akkor arra következtetek, hogy az ösztöneim azt súgják, hogy én is az a megoldás, vagy viselkedés szerint járjak el, amelyik annyira tetszik nekem.

Egyszerre szórakoztató és félelmetes is ezzel a témával foglalkozni. :)

2011. júl. 1. 13:52
 6/6 anonim ***** válasza:
A hibák tesznek egésszé, és ki tudja, lehet, hogy abból a hibából származik majd a legszebb végkimenetel.
2011. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!