Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért az esztelen ivás és...

Miért az esztelen ivás és hőzöngés jelenti a bulizást?

Figyelt kérdés
A normálisabb embernek pedig nincs kedve ilyen helyekre menni, pont ezért.
2011. júl. 24. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Normális helyekre kell járni, ott nem ez jelenti a bulizást :D
2011. júl. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 pelgrim ***** válasza:

Nem tudom. Régebben a buli szleng kifejezéssel heves viszálykodást, veszekedést és ehhez hasonló dolgokat jelentett. E fogalom mostanában annyira elterjedt, annyira általános lett mintha természetes dolog lenne. Úgy, hogy az első hallásra mintha valami ünnepfélére emlékeztetne, nem rögtön viszálykodásra. A tapasztalat azonban azt bizonyítja, hogy gyakran az se hiányzik, mert ahogy a kérdésből is kiderül, „esztelen ivás és hőzöngés”, a szervezett kollektív züllés a velejárója.


Pontosan úgy van: „A normálisabb embernek pedig nincs kedve ilyen helyekre menni, pont ezért.”


Szerintem hiányzik egy alapvető lehetőség, egyféle eszmény-fórum, ahol a fiatalok ideálok közt válogathatnának, „esztelen ivás és hőzöngések”, a szervezett kollektív züllés helyett. Akkor ünnep fogalma visszanyerné eredeti jelentőségét: egy örvendetes esemény alkalma.

2011. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De a buli a disco-kban és kocsmákban jelent ivást, minek is akarnál ilyen helyre menni egyébként? Nagyon sok kulturált szórakozási forma is van, olyan jellegű koncertek pl... stb

Pedig 19 vagyok, de ha nem ilyen züllött helyre vágyom, simán találok ilyet.

2011. júl. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:

Majd ha mi "kockák" kerülünk uralomra, akkor kötelező lesz társasklubokban és sportkörben ismerkedni, és este 11 után csak narancslét fognak felszolgálni.


Addig ki kell bírni, hogy ez a részeges, sekélyes banda uralkodik rajtunk. :p

2011. júl. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak, sőt szerintem többségében vannak a kulturált, facekontrolos szórakozóhelyek, discó-k. A legtöbb budapesti helyre be se engedik az ittas vagy alul öltözött és cigány szórakozni vágyókat, ráadásul belépés előtt személyit is kérnek amivel maximálisan egyet értek. Nem a helyi falu sarki kocsmájába kell járni...
2011. júl. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!