Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Közép- vagy Észak-Svédországba...

Közép- vagy Észak-Svédországban milyen az élet?

Figyelt kérdés
ha diplomásan kimennék pl. Luleába vagy valamelyik kicsit délebbi városba, s kapnék valamilyen ún. értelmiségi munkát, akkor milyen fizetésre számíthatnék? annyi pénzböl milyen szinten lehetne ott élni? milyen ezeken a területeken az idöjárás, az árak a közbiztonság? köszi
2011. júl. 2. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

mindenképpen jobban mint itt.

de azért nem olyan könnyű ott sem elhelyezkedni, pláne értelmiségiként.

egy jó szakmával a kezedben több esélyed van.

2011. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bár sosem jártam Svédországban, de elég sokat hallottam róla. Ha ott akarsz munkát találni, az angol mellett a svéd nyelvet is tudnod kell. Sztem nem olyan nehéz megtanulni, ha élvezed a nyelvtanulást. Elég sok olyan szó van benne, ami hasonlít az angol kiejtésre. Vannak olyan szavak is, amiket a magyarok elég jól megértenek, mert egy kicsit nyelvrokonok vagyunk. :)

Pl: flaska, sås (kiejtés: szósz), urna, villa, valuta, trafik, ...

A fizetéssel kapcsolatban nem tudok választ adni. Viszont Malmőben úgy tudom, hogy elég magas a munkanélküliség. plusz sok a muszlim bevándorló is.

Időjárás: elég hűvös, még tavasszal is. Ritka a hőhullám. Északon még annál is hidegebb van.

2011. júl. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Malmöben nem is akarnék élni. de északabbra már kevesebb a bevándorló is, nem? ott talán könnyebb is munkát találni (pl. egyetemen), mert ott kevesebb is az ember, így a munkaerö, ugye?
2011. júl. 2. 23:06
 4/5 anonim ***** válasza:
csak úgy megsúgom, ha odamész, akkor te is bevándorló leszel...
2011. júl. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a muszlim bevándorlókra gondoltam, de egyébként ettöl még a kérdés ugyanaz
2011. júl. 3. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!