Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Valaki, aki élt már ott,...

Valaki, aki élt már ott, leírná nekem, milyen az élet Svédországban?

Figyelt kérdés
Minden érdekel.
2011. ápr. 24. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem éltem ott csak egy hónapig "vendégeskedtem". Ami nekem idegenként azonnal feltűnt, hogy az emberek sokkal nyugodtabbak, nem rohannak, mosolyognak, kiegyensúlyozottabbaknak tűnnek. Tetszett a rengeteg zöld, a vörös faházak, a sok kis tó... én beleszerettem Svédországba. Tudom nem sokat segítettem, de nem bírtam ki hogy ne írjam le. :) Ami pedig szintén nagy élmény volt számomra, hogy a 70 éves idős néniktől bácsiktól kezdve a hajléktalanon át mindenkivel megértettem magam angolul :)
2011. ápr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sem éltem kint, de sok svéd ismerősöm van, akiket többször meglátogattam már. Azért ott sem fenékig tejfel az élet, de az tény, hogy, aki dolgozni akar, az tisztességesen megél (aki svéd állampolgár, az munka nélkül is). Viszont egyre többen vannak, akik lusták elmenni dolgozni (és nem csak a bevándorlók) úgyhogy kérdés, hogy mennyit bír el a rendszer.

A fizetések pedig skandináv viszonylatban alacsonyak, Malmöből például sokan járnak át Koppenhágába dolgozni. Egyébként Stockholm szerintem a világ egyik legszebb és legélhetőbb városa, még a panelnegyedek is kifejezetten ízlésesen fel vannak újítva, iszonyat sokféle ember él a városban és mégis elvannak különösebb konfliktusok nélkül.

2011. ápr. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Hát azért a szaracénok tudnak csinálni feszültséget. Hiába na, attól még nem lesz valaki svéd hogy ott él, annak születni kell. A vér nem válik vízzé.
2011. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Az első hozzászóló írásához annyit tennék hozzá, hogy ez a fene nagy nyugalom nem az ám, aminek látszik. Én is így gondoltam,de mára már megismertem őket. Rettentő málé egy nép, forognak körben a semmin, egyvalamit átbeszélnek ezerszer, mintha mindenki fogyatékos lenne. Sajnos ez az iskolából indul, ahol a felnőttekkel is úgy bánnak, mint nálunk a kis elsőssel. És mindent szabad, nehogy már a gyerek korlátozva érezze magát...

A minden alatt MINDEN-t értek!

Borzasztóan el vannak ájulva maguktól, tanult, diplomás emberek azt hiszik, Magyarország arab földön van, szerintük a németek még mindig Trabanttal járnak (!) és sorolhatnám.

Mindenki(!) betegesen el van adósodva, az eü ellátás nulla, a nővér kezeli a beteget, orvossal talán ha műteni kell, akkor találkozol. Morfiumot kérdés nélkül bárkinek,bármikor... De a kormány, média,nem is tudom mi, továbbra is beléjük zombisítja, hogy ők a világ etalonjai.


Viszont tényleg kedvesek:D ÉS tudnak angolul:D.

Ja, gyönyörű erdők, tenger, csak az Élet hiányzik belőle. Otthon ha bemégy egy erdőbe, zaj van:kismadár, nagymadár, mókusok, nyulak, őzek,akármi. Itt az erdőben órákon keresztül nem hallasz egyebet, csak a szél susogását a lombok között.


Ha lenne otthon pénz,nem lennénk itt. De tapasztalatnak, lehetőségnek megéri új országot kipróbálni.


Ja és osem jönnek ki a házaikból...Talán csak az IKEába...

2014. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!