Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki kér tőled pénzt az...

Ha valaki kér tőled pénzt az utcán, adsz neki?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 14:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem szoktam. Utána mindig büntudat-félét érzek. Ha van nálam valami étel (nem szokott lenni), akkor inkább azt felajánlom. 16/l
2011. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak akkor (mármint az utcán), ha mondjuk zenél, vagy ilyesmi. Dolgozzon meg érte, én sem kapom csak úgy a pénzt a levegőből.
2011. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha szimpatikus, szoktam. Legtöbbször piros lámpánál.
2011. júl. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem, megmondom neki, hogy nincs olyan, hogy felesleges pénz és eleget dolgozok a pénzért.
2011. júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Én azért nem szoktam adni, mert sokat lehetett hallani a hajléktalan-maffiáról, hogy elszedik tőlük a pénzt. Inkább ha konkrétan kell neki valami, abban segítek. Volt, hogy valaki egyik nyáron úgy kért, hogy csak vizet szeretne venni. Oké, akkor vettem neki vizet.


manju

2011. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Másik suliba iratkoztam át múlt évben, és a városon kellett átmennem a sulihoz minden reggel. Az első 3 hétben elköltöttem rájuk minden aprómat, ami közel 5.000 FT volt. Miután kifogytam a pénzből, bűntudatot éreztem. Aztán 1 héttel rá megláttam két koldust akiknek sokszor adtam pénzt, miközben cigiztek. Azóta nem érzek bűntudatot.

Bár ha látom, hogy valaki tényleg nem tud máshogy pénzt szerezni, és nem költi hülyeségre, nem issza el, akkor adok neki. Sokszor adtam pl. az egyik aluljáróban egy vak bácsinak, hosszú, ősz haja volt, és látszott hogy fázik és nincs hova mennie, mindig adtam neki 100-200 FT-ot, de miután jöttek télen a hosszú, hideg éjszakák, utána nem láttam többet szegényt. És úgy érzem, hogy jót tettem vele, mert ő megérdemelte azt a pénzt, bárhogy is lett hajléktalan.

2011. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

Nekem van pár heroinfüggő, meg más drogfüggő ismerősi köröm, ők hajléktalanok és ha találkozok valamelyikőjükkel, akkor adok 1-1.5e ft-ot neki/k


Cserébe én is kérek egy beszélgetést, mert elég kalandos életük van és szeretem hallgatni.


De olyannak nem szoktam, akin látom h halálrészeg ígyis úgyis, és többet soha se látom.

19/F

2011. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Adnék de nekem sincs, majd ha magamnak tudok normális kaját venni akkor állom a csövesek kajáját (borát) is.
2011. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Sohasem adok pénzt.

Ételt viszont már többször adtam nekik.

2011. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Soha. Nem érdekel, mit mondanak, miért kérik,úgyse arra kell nekik, hanem piára, cigire.
2011. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!