Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a felnőtt, családos gyereke...

Ha a felnőtt, családos gyereked pénzt kérne tőled kölcsön hónap végén, mert váratlan kiadások miatt egy fillérjük sem maradt, hogy reagálnál?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 19:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is volt ilyen. anyámék átgondolták, hogy tudnak-e kölcsön adni, és ha igen, akkor adtak. ha nem, akkor nyilván nem tudtak adni. De ők nem sajnálják ezt tőlünk, tehát ha azt mondják, hogy nem, akkor tudom, hogy tényleg nem tudnak .
2010. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Adnék.
2010. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudok adni adnék. Bárki kerülhet szar helyzetbe és attól, hogy elköltözött még a gyerekem és bármikor számíthat rám.
2010. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van, adnék. Ami az enyém az a gyerekemé is. Amíg élek próbálom segíteni, hogy neki jobb legyen, és több legyen, mint nekem volt.
2010. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Ha ez egyszeri alkalom, és nélkülözni tudok annyit, amennyit kér, akkor adnék, ha rendszeresen minden hónap végén ez van, akkor nem.
2010. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha van annyim hónap végén, hogy tudok adni, természetesen adnék. Sajnos, váratlan kiadás bármikor előfordul. (pl. szomszédomék jártak így, két héten belül elromlott a mosógép, a porszívó, beteg lett a gyerek, elromlott az autó, és még csőtörésük is lett)

Ha esetleg kp-t nem is, de hússal, fagyasztott zöldségekkel, tartós élelmiszerrel, valamivel biztosan próbálnék segíteni.

2010. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb esetben adnék neki (persze abban az esetben, ha tudnék adni a pénzemből). Ha viszont tudom, hogy nem jól osztja be, vagy másra költi el, akkor nem (vagy ha már többször kért volna kölcsön, és nem adta volna meg).
2010. nov. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen adnék. Nem csak addig a gyerekem amíg otthon lakik. Ha elment a pénzük váratlan kiadás miatt és hó végén nincs már egy fillérjük sem, nem is kérdés hogy adnék-e. Én is ugyanígy mindig számíthatok a szüleimre, mindig adtak nekünk ha kellett és adnak a mai napig is ha kérek, de ez nálunk oda-vissza működik.
2010. nov. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem rendszeres és indokolt,akkor adnék,ha tudok.

Ha rendszeres,akkor elbeszélegtnék vele,hogy mi ennek az oka.

Sajnos ismerek olyan családot,ahol nagyon kevés pénzből kell kijönni,és a legnagyobb takarékoskodás mellett is elfogy hóvégére a pénz. Ők is kénytelenek időnként kölcsönkérni.

2010. nov. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Biztos le leszek pontozva, de én minden hónap elején bevásárolok felnőtt családos gyermekemnek is. Az unokám minden ruháját, cipőjét én veszem, a pelenkát, bébiételt is én vettem mindig. Nem azért, mert nekik nem lenne rá pénzük, hanem mert én így látom jónak. Ezt én szívesen adom, amíg megtehetem, addig megteszem. Ha pedig kérne, (bár nem szokott, inkább tiltakozik miatta), akkor adnék, minden módot megkeresnék, hogy segíthessek rajtuk. Én is mindent megkaptam a szüleimtől még felnőtt koromban is adtak, ezt szoktam meg, ezt adom tovább. Kinek adjak, ha nem a gyermekeimnek? A sírba nem vihetem magammal a pénzem.
2010. nov. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!