Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vélemény=kritika? Miért...

Vélemény=kritika? Miért hiszik sokan azt, hogyha véleményt kér valaki, akkor egyből kritizálni kell?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha véleményezést kérsz, akinek nem tetszik a véleményezés tárgya, jó esetben meg fogja mondani. Persze, a stílus nem mindegy. meg lehet mondani azt úgy is, hogy az ember építkezni tudjon belőle. Jobb lenne, ha mindenki csak dicsérne, pedig mást gondol? Szerintem nem.

Bizony, ha kinyitod az ablakot, a jóval a rossz is bejön.

2011. júl. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy vélemény móta nem lehet kritikus??
2011. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyikkel sincs baj, ha normális stílusban mondják, sőt, nagyon is hasznos lehet, mivel az a célja.
2011. júl. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A pozitív kritika is kritika. A kritika=vélemény. Vagy jogos, vagy nem, vagy hozzáértő mondja, vagy felszínes, elfogult ember, vagy segítőkész módon, vagy indulatból.
2011. júl. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem te a személyeskedésre gondoltál, nem?
2011. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem akarom, hogy dicsérjenek.

Csak mondjuk, felteszek egy rajzot valahova, hogy lássák mások is, ne csak én. Ha olyat írnak, hogy elcsúszott a kompozíció vagy hosszú az alkarja, az oké. De amikor olyat írnak, hogy ő nem bírja ezt a rajzfilmes stílust, szar, satöbbi... (közben meg realista, csak nincs tónusozva, hanem csak vonalrajz tussal.)

2011. júl. 7. 16:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minden velemeny kritika is egyben. Van pozitiv es negativ meg epito es nem epito jellegu kritika. Szoval amirol te irsz az nem epito jellegu, negativ kritika, ami egyben velemeny is. Ha valaki kitesz valamit magarol, vallalnia kell, hogy ilyet is kap.
2011. júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bretso ***** válasza:
Miért ne lenne vélemény, hogy sz*r, vagy, hogy nem bírja ezt a stílust? Ez is egy vélemény, maximum nem ezt vártad.
2011. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!