Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Liszt Ferenc Repülőtér - van,...

Liszt Ferenc Repülőtér - van, aki nem Ferihegyként emlegeti?

Figyelt kérdés
Már eltelt egy kis idő az átnevezés óta, de nem tudok rá másként gondolni :)
2011. júl. 7. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Én örökké Ferihegynek fogom nevezni. A Felvonulási teret is a leánykori néven hívom, de néha becsúszik az '56-osok tere' elnevezés.

Nem fogadom el az új neveket. Nálam örök a Moszkva tér, a Roosevelt tér és még néhányat is említsünk...

Ha az ALLEE-ről van szó, ami a Budai Skála helyén áll, szoktam is mondani pl.

-"Megyek a Fehérvári útra, ahol a Budai Skála volt"

2011. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én itt lakom mellette és az itteniektől még nem hallottam, hogy Liszt Ferencként emlegették volna. Mindenkinek Ferihegy maradt.
2011. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem lisztferihegy:)))
2011. júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ferihegy. Csesszék meg, minek kellett átnevezni? Hívjuk csak Ferihegynek, és ha eljön az idő, vissza kell nevezni!
2011. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
egyetértek az utolsó válaszadóval! Ajánlom is, hogy visszanevezzék! No, meg a Moszkva teret is!!!
2011. júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Moszkva tér nekem nem hiányzik, Jeruzsálemben sincs Auschwitz tér. (Kb. hasonló a viszonyom a szovjet elnyomással, mint a zsidóknak a német nácizmussal.) Viszont nem vagyok benne biztos, hogy Széll Kálmán az optimális megoldás már csak azért sem, mert egy szótaggal hosszabb.


LisztFerencHegy: igen-igen, tessék visszanevezni a becéző alakra, és kérjük vissza a Malévet is! http://www.youtube.com/watch?v=s1G-T_goa18

2013. febr. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!