Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki számít érettnek, mi erre a...

Ki számít érettnek, mi erre a mérce?

Figyelt kérdés

Tehát sokszor mondják, hogy egy lány érettebb egy fiúnál, pl. 15 évesen 18 éves szinten van, míg mondjuk egy 18 éves fiúra azt mondják, hogy úgy viselkedik, mint egy 15 éves.

De akár az is lehet, hogy egy 50-es emberre azt mondják, nem néz ki annyinak, míg egy másik ugyanilyen korúra azt mondják, hogy sokkal idősebbnek tűnik.

Persze még lehetne ragozni a dolgot, de én igazából arra vagyok kíváncsi, hogy mihez viszonyítunk, mi alapján döntjük el, hogy ki hány évesnek néz ki szellemileg és/vagy testileg. Nos, mi a válasz?


2011. júl. 8. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:

szellemileg szerintem az számít, hogy mennyire vesszük komolyan az életet, milyen a felelősségtudatunk, tehát ilyen szempontból a carpe diem felfogás nem jön be. rám sokszor mondják, hogy érettebb vagyok a koromnál...

a testi érettség teljesen más téma - ezek fizikai adottságok, amikre ugye rá lehet segíteni egy kis sminkkel, öltözködéssel, de ugyebár aki nem törődik magával, az idősebbnek néz ki. erre sztem hatnak a lelki dolgok is - egy kiegyensúlyozottabb ember fiatalabbnak néz ki...

remélem, tudtam segíteni :)

17/L

2011. júl. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő féle érettséget/öregséget a fiatal kori tapasztalataink alapján döntjük el. Nekem íg rögzült az, hogy egy 50 évesnek hogy kell kinéznie, neked úgy, ez kb ugyan azon a ponton van. Ugyan ez igaz a szellemi érettségre.
2011. júl. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!