Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ki a jó ember?...

Szerintetek ki a jó ember? Milyen egy jó ember?

Figyelt kérdés

sziasztok...

15 éves lány vagyok...

szeretnék igazán jó ember lenni, más lenni mint a többi ember..igazán kedves..... most is eléggé empatikus személyiség vagyok. de számotokra mit jelent a jó ember szó. és hoggyan válhatnék jó emberré? előre is köszönöm.


2011. júl. 8. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A jó ember, az jólelkű, önzetlen, jóindulatú, figyelmes, tapintatos, segítőkész, tapintatos, ember -és állatbarát, szorgalmas, hűséges, felelősségteljes, alkalmazkodó, megértő, toleráns, Ennyi jut most eszembe. (Azt hiszem, hogy elég ritka, akiben mindezek egyszerre vannak jelen, azt már tökéletesnek hívják. :D)
2011. júl. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és egy drogos..vagy rossz társaságba keveredő ember, eleht jó ember? az az ember jó ember?
2011. júl. 8. 20:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Az embert csak társas kapcsolatain keresztül lehet minősíteni, hiszen a jóság/rosszság az nem elszigetelt fogalom. Ha valaki - pl. ha drogos - akkor a legtöbb esetben nem tud megfelelni a fent leírt jellemzőknek. Ráadásul az ilyen ember nemcsak magának árt, de a környezetének (család, barátok stb) is nagyon fájdalmas gondot okoz. Tehát, az én értelmezésemben, az ilyen nem jó ember, még akkor sem ha egyes regényekben, filmekben az ilyen szereplőket "egyébként jó ember" színben kívánják ábrázolni.
2011. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Önzetlen, kedves, mindig igazságos.

Ezt igy könnyű mondani, de az élet nem olyan mint egy regény, nincsenek szélsőséges, tulkarakterizált jellemek, nincs olyan, hogy valaki csak jo, vagy csak rossz.

Mindenkiben van jo meg rossz, az a fontos, hogy próbálj meg inkább a jó oldalra állni.

Lehetsz kedves, de ne legyél tulságosan az, mert könnyen kihasználhatnak.

2011. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mas a jo ember kategoria csaladtagok kozott, baratsagban vagy felszines ismerettsegben/hivatalos helyzetben. Minel kozelebb allsz valakihez, annal melyebben ismer, annal nagyobb lesz az elvaras. Idegeneknel en csak azt nezem, hogy ne legyen lekezelo, bunko es ne hazudjon, mert az ilyen flegma embereket alapbol nem tudom jo embernek tartani. Hogy drogos-e, lehet, hogy ki sem derul. Amig velem valaki normalis hangnemben beszel, jo embernek fogom tartani.
2011. júl. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én egyetlen egy mondatban összefoglalnék mindent. Szerintem igazán az a jó ember aki a saját érdekeit háttérbe helyezve segíti embertársait önzetlenül, jószívvel és jókedvvel...
2011. júl. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
biztos hogy nem menő mert aki menő az nem az!
2011. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Biblia ezt javasolja a hívőknek: békesség, türelem, kedvesség,

jóság, hűség, szelídség (szerénység), önmegtartóztatás (tisztaság).

Ezek ellen nincs törvény

2014. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

jó hitted még is ő rossz .. rossznak hitted még ő a jó

ha jó embersz akkarzs lenni akkar tegyél jót

2015. febr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
tudom hogy régi bejegyzés de le írtam a gondolatom ..tettei alapján
2015. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!