Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért is mondják Pécsett, nem...

Miért is mondják Pécsett, nem pedig Pécsen? Tudom már jó pár éve mondják így.

Figyelt kérdés
Rendesen bántja a fülem mikor hallom Vácott,Pécsett....
2009. márc. 31. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig hivatalosan az a helyes, hogy Pécsett. Ez olyan, mint a többi helyesírási szabály, valamiért így alakult ki. Szerintem a Pécsen is elfogadottá vált a köznyelvben.
2009. márc. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ó, igen, a magyar nyelv szépségei... Volt is erről egy kabarészám, valami ilyesmi volt benne: "MiskolcON, ám DebrecenBEN, GyőrÖTT, PécsETT, SzegedEN - amíg mindezt megtanulod, beleőszülsz, idegen."


Ez van. Sok olyan dolog van a magyarban, ami egyszerűen csak régről rögzült alak, és ezen kívül vagy nincs rá más indok, vagy pedig régen volt valami nyelvtani háttere, csak az mára már nem kikopott. Nem kizárt, hogy idővel ez is ki fog.


Nekem mindenesetre tetszik (főleg, hogy magam is pécsi vagyok), meg ezt is szoktam meg, szóval én nem fogok leállni róla, de ez nem jelenti azt, hogy mondjuk úgy két-három nemzedék múlva az elsöprő többség már ne PécsENt mondana. Ez leginkább egyéni preferencia kérdése. :)

2009. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem helytelen. Ez a magyar nyelv egy különlegessége, hogy Pécsett, Vácott, Győrött. Bár én nem használom, de engem nem idegesít. Én pécsi vagyok, és azt mondom, hogy Pécsen, de teljesen ki vagyok békülve mindkét formával.
2009. márc. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!