Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért úgy mondják hogy Pécsett...

Miért úgy mondják hogy Pécsett? Miért nem Pécsen?

Figyelt kérdés
Miért nem úgy ahogy a többi várost? Budapesten, Szegeden...
2010. nov. 23. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Sopronban és nem Sopronon, de még biztos van más példa is. ez a mi hülye magyar nyelvünk. Logikát ne keress. Amúgy én úgy szoktam mondani, hogy Pécsen. hülye egy ragozás, hogy "ett" és nem vagyok hajlandó használni :P
2010. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2010. nov. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
HURR Mert a pécsiek nem is igazi magyarok, még magyarul sem tudnak rendesen beszélni. DURR
2010. nov. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok hajlandó így ragozni. Teljesen nyakatekert, felesleges bonyodalom. Sosem jönne a számra.
2010. nov. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%

Szóval ti sosem mondjátok, azt, hogy itt, ott, amott- például, mert ez ugyanaz a helyrag. És néhány helységnév esetében is megmaradt.

Jó, hogy sosem használnátok ilyen bonyolult ragokat, jó is ha valaki ismeri az anyanyelvét vagy odafigyel általános iskola 3. osztályában, mikor a helyragokról szó volt.

2010. nov. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy Debrecenben, Egerben, nem Debrenen vagy Egeren, vagy Debrecenett és Egerett.
2010. nov. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vagy Debrecenben, Egerben, nem Debrenen vagy Egeren, vagy Debrecenett és Egerett.


Előző vagyok, a vége lemaradt. Tehát. Pécs + itt. (vagy ott)-> Pécsett (Vácott, Győrött, Kaposvárott)

Teljesen helyes, én is használom, pedig alföldi vagyok

2010. nov. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
Az egy dolog, hogy sok tanulatlan hülye nem ismeri a saját anyanyelvét, de hogy ezt még hangoztassa is...Ez szól a kérdésfeltevőnek is...(Kivéve a "hülyés" részt, Te legalább nem szidod a magyar nyelvet.)
2010. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

21:21: Attól, hogy sosem fogom így mondani, még pontosan tudom, hogy miért szokták így ragozni. Persze ha ennyire művelt vagy és ennyire jól ismered imádott anyanyelvedet, azt is tudod, hogy a "Pécsen" is helyes alak. ;)

Ja, amúgy mivel több a magyar nyelv akármelyik másik nyelvnél? Ó, ez a jó magyar szubjektív gondolkodásmód.

2010. nov. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Régies, szép, és "helyi". Pécsi vagyok és azt mondom Pécsett, művelt emberek is így mondják, mert szebben hangzik és így szokás. Továbbá egyáltalán nem hiba. Magyar tanáraim is így mondták.
2010. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!