Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én vagyok körülvéve...

Csak én vagyok körülvéve öregekkel?

Figyelt kérdés

Amerre járok lépten-nyomon, csak öregeket látok. Ha bemegyek egy bevásárlóközpontba, a bent lévő 100 ember közül 70-80 biztosan 30 év fölötti. Néha már meglepődök, hogy látok egy korombélit de már az is meglepő ha egy huszonévest látok. Az utcában csak öregek, a szomszéd utca átlagéletkora 50-60 év. Öregek mindenütt, a buszon, a fodrásznál, az utcán a szembejövők többsége öreg, ha kinézek az ablakon tuti egy öregasszony fog sétálni (most kinéztem és viccen kívül egy idős hölgyet pillantottam meg).

Kezdem azt hinni, hogy egyedül maradtam egy öregekkel teli világban, mindenki más elhagyta az országot egy jobb élet reményében.

Na megyek dámázni az öregekkel.


2011. júl. 12. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez együtt jár az elöregedő társadalommal.
2011. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

JAJ Én már 35 évesen öreg vagyok?

Amúgy napszak függő.

2011. júl. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

19:01


Már vártam, hogy valaki megjegyzi a "30 év fölötti" részt. Azért írtam, hogy ezzel is statuáljam, a fiatalok hiányát...

2011. júl. 12. 19:03
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

"napszak függő"


Így van, a fiatalok ilyenkor még alszanak

2011. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ava87 ***** válasza:

Na jó, de te tényleg öregnek tartod a 30 fölöttieket? Sok mindent lehet mondani, de hogy egy harmincas öreg lenne, azt szerintem nagyon nem. Azt igen, hogy idősebb nálad, vagy hogy felnőtt (ellentétben a huszonévesekkel, akikre a fiatal felnőtt megnevezést szokás használni), de azért őket leöregezni kicsit túlzás szerintem.

Számomra az öreg, az úgy általában a 60 fölöttieket jelenti, persze vannak, akik ennél fiatalabban is öregesek, és vannak fiatalos hatvanasok is bőven.


Itt, ahol most lakunk, jelenleg elég nagy a kihaltság, és akik itt vannak, azok nagyobb részt tényleg idősebbek, de csak most, nyáron, mert ősztől megint csupa csupa fiatal fog szaladgálni errefelé, mert egyetem mellett lakunk, az egyetemisták többsége itt lakik albérletben (mi is ezért lakunk itt, csak mi nyáron is itt vagyunk, mert nekünk ez nem amolyan szállás-féle, hanem ez az otthonunk).

Buszokon szerintem természetes, hogy sok öreggel találkozik az ember, mivel a dolgozó - nem öreg - felnőttek nagyobb része kocsival jár, az idősek között meg sokan nem tudnak, vagy már nem mernek vezetni.

Na meg a nyugdíjasok ráérnek egész nap, persze, hogy őket látod napközben boltokban, utcákon, miközben mások olyankor dolgoznak. Az iskolás korosztály meg ahogy látom, a gép előtt kockul :)

És különben is, Magyarországnak elöregedő népessége van tudtommal, azaz kevesebb gyerek születik, mint ahány ember meghal, ebből adódóan sok az idős, hozzájuk viszonyítva meg kevés a fiatal, vagy legalább is kevesebb.

2011. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

21:35


Előre éreztem, hogy ez a pár szó "100 ember közül 70-80 biztosan 30 év fölötti" fogja szúrni mindenki szemét, de teljesen mind1.

Helyesbítek akkor:

Ha bemegyek egy bevásárlóközpontba, a bent lévő 100 ember közül 70-80 biztosan nem a 0-30 éves korosztályba esik.

2011. júl. 12. 21:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha 20-30% 30 alatti azért az már fura. ;)

Mert ott akkor sok fiatal van.

2011. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!