Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Facebook közösségi oldal...

A Facebook közösségi oldal eladja az emberek adatait?

Figyelt kérdés
Vagy egyéb módon károsítja az oda regisztráló embereket? Esetleg bekerülnek valami adatbázisba, és így nyomon követik minden lépésüket?
2011. júl. 13. 15:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Nincsen facebookom, mindig is bizalmatlan voltam az ilyen oldalakkal kapcsolatban, de minden barátom már szinte ott él, és mindig mondják hogy regisztráljak mert milyen jó. De nem tudom, valamiért félek.
2011. júl. 13. 15:33
 2/7 anonim válasza:
Hát nem ajánlom nekik! :) Egyébként biztos nem. Az egészet azt hiszem egy 17 éves gyerek csinálta + ez kiderült volna már. Sokkal nagyobb nevekről jóval hamarabb kiderült már, egy ilyen kis szar biztos nem tudja ezt megcsinálni. Amúgy annyira SZERINTEM nem jó. Még elég kiforratlan. Egyszer néztem statisztikát, hogy sokan csak azért vannak fent facebookon, mert játszanak. Hát amik ott vannak egyszerűen szánalmak. Csak nagy ritkán megyek fel megnézni jött-e új üzenet. Egyébként meg amit muszáj megadnod regisztráláshoz: Név (senki nem nézi, igaz-e), e-mai cím (csinálsz egy újat amit nem használsz, ha nagyon parázós vagy), jelszó, jelszó még egyszer. Ebből senki nem tud meg semmit.
2011. júl. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mégis milyen adatom? A nevem és az e-mailem? Ezzel egy rakás másik oldal is rendelkezik.
2011. júl. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy a gyerek egy kis sz@r, elég jó ötlet volt tőle és lényegében most gazdagabb, mint összevetve itt az összes fórumozó szerintem. :)

Eladni nem hiszem hogy eladja az infókat, azt is kétlem hogy kereslet lenne rá. Egyszerűen vigyázni kell arra, hogy milyen adatokat adsz meg és milyen információkat szivárogtatsz ki magadról. Pl.: célszerű letiltani azt, hogy ismeretlenek bármit is megtudjanak rólad nézni, ilyesmik!

Ha vigyázol az infókkal és az adatokkal akkor túl nagy problémád nem lehet belőle. A facebooknak nem tom mekkora forgalma lehet, de az biztos hogy sok sok millióban mérhető. Ha adat lenyúlás/eladás lett volna, az már valaki(k)ből kibukott volna és sztornózták volna az egészet.

2011. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyan, minek követnék nyomon a te átlagos életedet?


Ezek a veszélyek leselkedhetnek rád:

-ha olyan képeket töltesz fel magadról, amiben látszik, hogy milyen értékeid vannak és esetleg rendszeresen kiirkálod, hogy mikor, hova mész, akkor ebben az esetben kirabolhatnak

-ha megadtad a bankszámlaszámod (bizonyos funkciók eléréséhez meg kell adni) és feltörik az adatbázist, akkor szépen lenullázhatják

-ha feltörik az adatbázist, akkor hozzájutnak az email címedhez és a jelszavadhoz. Ezzel be tudnak lépni minden olyan oldalra, ahol regisztrálva vagy ugyanezekkel az adatokkal

-ha feltörik az adatbázist, akkor nagy valószínűséggel rengeteg spam fog érkezni az oldalon megadott email címedre - bár, lehet a facebook is visszaél ezzel, ezt nem tudom.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Mindenesetre ha a facebookhoz külön csinálsz egy email címet és jelszót, továbbá értelmes ember módjára használod, akkor nem sok bajod eshet.

2011. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még egy kis kiegészítés, amit egy átlag felhasználó nem tud, vagy nem tud megérteni.


Az oldal adatbázisában szereplő összes email cím rengeteg pénzt ér. Miért? Mert lehet rájuk reklámot küldeni, és ha a regisztrált felhasználók csak 1%-át érdekli a dolog, akkor már megérte nekik.


Az oldalt ötletét, azaz alapján egy "zs" származású gyerek nyúlta le. Mint tudjuk, mindennél ez a legfontosabb dolog. Szóval nem sokat kellett vele melóznia. Ha jobban megfigyelitek, akkor mindenféle szakértelem nélkül látni, hogy össze van barmolva. Rengeteg a hiba.

2011. júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok fenn a Facebook-on, pedig kértek.

A Világrendőrség használja az adatokat, a kapcsolatrendszereket, igen, adatbázist épít belőle.

Nézz Terminátort: ez a jövő.

2011. júl. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!