Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bárkiből lehet pszichológus...

Bárkiből lehet pszichológus vagy pszichiáter még egy ilyen emberből is?

Figyelt kérdés

Én idáig úgy gondoltam erre a két szakmára hogy olyan ember akar másoknak segíteni/beszélgetni/kezelni aki fogalmazzunk úgy, toleráns mások hibáival szemben.

Viszont van egy lány, jövőre lesz gimnáziumban végzős. Tudom nincsenek tökéletes emberek, de ez a lány elég furcsán gondolkodik.

1. vallásos ami önmagában nem lenne gond de mindenkit rá akar venni hogy menjünk vele templomba és ami még rosszabb hogy elítél minden más vallást meg azokat akik másban hisznek.

2. rasszista, legyen roma, néger, kínai, japán vagy bárki akinek a bőrszíne elüt az övétől, azzal nem áll szóba, kibeszéli, stb...

3. mindenkit kibeszél, még a legjobb barátait is, a hátuk mögött elhordja őket mindennek. Legutóbb mikor az egyik barátnője megpuszilt egy másik lányt ajándékozás után, odament a másik lányhoz megkérdezni hogy nem undorodott az állítólagos barátnője szájától.

4. azt állítja hogy szegény de minden évben 5X is megy külföldre egy vagy több hétre meg neki mindenből a legjobb kell. Ez még nem lenne baj, de ha valamelyikünk kap pl. telefont, laptopot vagy csak egy új ruhát, egyből azt mondja hogy ő milyen szegény és mi hogy költhetünk ennyit..

5. nem ad kölcsön egy könyvet sem a barátainak sem, hanem felajánlja hogy megvehetik. Ő nem segít senkinek de neki segíteni kell akár dolgozatnál, akár másban.

6. pasit nem akar, meg azt hangoztatja hogy "nincs szex házasság előtt" miközben flörtöl mindenkivel amint lehetősége van rá de nem jár senkivel mert ahogy mondja "nekem nem kell férfi, az ő bajuk ha belém zúgnak"

A gyerekekkel meg jól elbeszélget meg úgy általában az emberekkel, de az a tipikus hízelgő módon.

Ezt azért írtam le hogy ne az legyen hogy nem ismerem őt. Volt idő mikor barátok voltunk, de velem is ugyan ezt csinálta, aztán mostanában csak beszélő viszonyban vagyunk, de mivel egy osztályba járunk, ezért látom hogy nem változik.

Egy nap azt mondta hogy ő pszichiáter akar lenni, nem lesz semmi dolga csak gyógyszereket felírni az embereknek és mindenki láthatja hogy a neve előtt ott van hogy doktor.

Amúgy szorgalmas lány, idén is úgy mint mindig kitűnő volt, keményen készül az érettségire már most és minden esélye megvan hogy felvegyék orvosira.


A kérdés azért fontos mert van egy rokonom aki sok rossz dolgon ment végig, ő mondta nekem hogy szeretne segítséget kérni, csak fél hogy esetleg ítélkezni fognak felette, akár úgy hogy nem mondják a szemébe. Én meg ismerve ezt a lányt, láttam hogy beszél másokkal, mintha egy földre szállt angyal lenne, nem vagyok benne biztos hogy nyugodt szívvel mondhatom neki, hogy egy pszichológus vagy pszichiáter megérti és tud segíteni.


2011. júl. 15. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem fogják alkalmasnak találni, amiket leírtál eléggé beszűkült látóköre van, nem képes a minimumra, szubjektív valóság felismerésére, erre elegyszerűbb példa a rasszizmus.
2011. júl. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocs az offért


ezio_auditore ez a név valamilyen filmben volt ?

2011. júl. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Five Star ***** válasza:
ezio: nincs alkalmassági a felvételin
2011. júl. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 3. pont rad is mennyire igaz, kedves kerdezo. Eppen ezert is, olyan 10-el osztom, amit leirsz, hiszen ez egy lany irasa egy rivalis noszemelyrol.


Amugy meg nagyon sok kattant pszichiater van, koztuk nagyon sok eloiteletes is. Egyebkent isa lelki gondjainkat nem pszichiaterrel kell megbeszelni, hanem elso korben magunkal tisztazni, majd valakive, aki kozel all hozzank. Aztan ha nem segit, akkor talan pszichologus, a pszichiater meg nem lelki problemakra, hanem komoly mentalis beteksegekre, pl. skizofrenia van. Azt meg barmennyire is lehet taplo, egy pszichiaternek alaposan ismernie kell.

2011. júl. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vallásos és rasszista? Aztán a felebaráti szeretet meg az Úr szemében minden bárány egyenlő az hol marad?
2011. júl. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 4.válaszolónak: hogy mit gondolsz rólam nem igazán érdekel. A szemébe is mondtam már neki hogy míg a másik barátnője naivitásból vagy önbizalomhiányból nem törődik vele hogy a háta mögött, amit biztos vissza hall valamennyit, csúnyának, kövérnek, undorítónak, ostobának elmondja, de akkor sem volna szabad. Na meg jó ha látod a különbséget aközött hogy míg én névtelen személyként beszélek a lányról úgy hogy neki kára nem származik belőle, addig ő a barátait olyanoknak beszéli ki akik ismerik mindkettőjüket.

Jól tudom hogy mi a különbség a pszichológus meg a pszichiáter között, én most azért vettem egy kalap alá mert mindkettőnél az ember rá van utalva a szakértő emberre aki nem mindegy hogy tényleg segíteni akar-e vagy magában bűnösnek tart.


5. válaszolónak: ezen már én is gondolkodtam :D szerinte amíg testileg nem bánt senkit addig az nem ütközik Istennel.

2011. júl. 15. 10:31
 7/8 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok.


A pszichiáter az orvos, ha teszem azt k.urváznék és elkapnék valami nemibetegséget, inkább kerülnék egy olyan orvos keze alá, aki elítéli a k.urvázást, de érti a dolgát és meggyógyít, mint egy olyan keze alá, aki ugyan megértő, vagy akár maga is eljár k.urvázni, de nem ért a gyógyításhoz, ezért beteg maradok vagy akár belehalok. Miért lenne ez a pszichiáterekkel másként? Pl. ha a pszichiáter rasszista, attól még ugyanúgy foglalkoznia kell egy skizofrén cigánnyal, mint ha fehér bőre lenne.


Amúgy meg ordít belőled a gyűlölet a lány iránt. Egy kicsit vissza kéne venned. És ne gyere azzal, hogy amit leírsz azok tények, mert ezek igenis a te személyes benyomásaid egy emberről. Én tudom, én is volt hogy utáltam egy embert nagyon, akkor nem lehet józanul megítélni, mert csak a rosszat jegyeztem meg, és azt sokszorosra nagyítva. Meg azt is tudom, hogy nőknél ez még sokkal durvább fokozatú tud lenni, pl. barátnőm anno egy bizonyos rivalizálási okból(amúgy sport) nagyon gyűlölt egy ideig egy lányt, akkor folyton a magánéletét meg mindenét is szidta, most hogy jó barátnők, még ha hülye is a magánéletében a lány, akkor sem ítéli el egyáltalán. Sőt mindenét pozitívabban látja, mint anno, azt is ami ugyanaz volt.

2011. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Valóban nem kedvelem. A gyűlölet erős szó ami erős érzelmekkel jár amiről viszont nincs szó. Viszont nem csak a rossz oldalát látom. Mondhatom én hogy szereti a családját, sokszor vigyáz az öcsére, szorgalmas, igényes, jól tanul, stb... de valószínűleg a páciensei nem csak családtagok lesznek meg középosztálybeli fehér vallásos emberek.

Csak nekem, vagyis inkább rokonomnak akit tényleg érint a dolog, nem mindegy hogy úgy el tudja-e mondani a legbelsőbb gondjait egy pszichológusnak hogy tényleg bízhat-e benne vagy más esetben tényleg ugyan úgy kezelne két embert egy pszichiáter csak mert az egyiket már a kezdetektől nem tartja embernek?

2011. júl. 15. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!