Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit ajánlatok, szerintetek...

Mit ajánlatok, szerintetek pszichológus vagy pszichiáter? Félénk, és nagyon szorongó vagyok. És szomorú.

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 21:42
 1/9 anonim válasza:
elöször pszichológus,lehet könnyen tud segíteni a bajodon!:)
2011. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vagy természetgyógyász?
2011. máj. 25. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Menj el először a háziorvoshoz. Mondd el neki a panaszodat. És ő majd megállapítja, melyik fajta orvoslásra van szükséged. És ha nincs baj, legalább megnyugtat.
2011. máj. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp pszichológussal kezd. Pszichiáter szerintem csak akkor ajánlott, ha a szorongásod, félénkséged olyan elviselhetetlen mértéket öl, ami akadályoz a mindennapokban. Szóval a gyógyszer legyen a végső megoldás.
2011. máj. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt én is így gondolom,hogy nem akarok gyógyszert.Azért kérdezem,hogy mi lehet a megoldás,mert úgy érzem valami olyan módszer kellene,ami segít feloldódni különböző teknikákkal.Nem tudom,a csak beszélgetősdi valahogy nem jött be,utána egyedül érzem magam és tehetetlennek,aki olyan okos volt a szakemberrel való beszélgetésnél,de tenni a baj ellen meg nem tudok...
2011. máj. 26. 10:20
 6/9 anonim válasza:

Szia!


Én ezzel tökéletesen így vagyok. Hihetetlenül szorongok, mindenen idegeskedek, állandóan feszengek. Mindez egyszerűen pokollá teszi a mindennapjaimat, képtelen vagyok normális emberi kapcsolatokat kiépíteni, vagy munkát találni így. Hiába próbálok küzdeni ellene, egyszerűen nem megy..


Ha van kedved írhatsz privátban, hátha tudunk segíteni egymásnak.

2011. máj. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Rendben,köszi,hogyan privátozzunk?

2011. máj. 26. 14:04
 8/9 anonim válasza:

Elvileg van egy olyan gomb, hogy privát email küldése a válasz alatt, ha ez nálam nem látszik akkor ide írom a címemet:


mentoloshurka@hotmail.com


Nyugodtan küldj üzenetet és írd le részletesen a problémádat, hátha tudunk egymásnak segítséggel szolgálni.

2011. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező!! Én is szorongtam 20-as éveleim élején ami tragédiába is torkollott, elkezdtem én is járni pszichológushoz aztán sajnos évekig pszichiaterhez is, kb 20 éve gyógyszereket is szedek Istennek hála már csak egyetlen szemet, de én azt mondom , és tartom a véleményemet, hogy ember emberen nem tud segíteni. Azt hogy én már 3 éve dolgozom mert sokáig arra is alkalmatlan voltam csakis Istennek köszönhetem. Nekem elvileg gyógyíthatatlan mentális betegségem van vagy volt, tulajdonképpen mindegy is és nagyon remélem, hogy neked nem ennyire nagy a baj, de ahogy nekem is neked is Isten a gyógyítód akkor is ha ezt te nem tudatosítod mivel lehet, hogy nem hiszel benne. Én se hittem, 22 évesen lettem beteg de 27 éves koromban volt egy barátom aki bizonyságot tett nekem,hogy ne higyjek abban, hogy ez az állapot végleges hanem adjak egy esélyt magamnak, menjek el vele egy Istentiszteletre és beszéljek az ottani pásztorral aki fog segíteni… azóta eltelt majd 15 év és életem legjobb döntésének tartom ma is , hogy Istenben kezdtem el keresni a gyógyulásomat és azt tudom mondani, hogy az életminőségem szinte 100% -os fordulatot vett az elmult 20 évet tekintve. A félelmeim mind tovatűntek, kiegyensúlyozottabb vagyok mint valaha is szóval megérte az , higy 15 éve megtértem és átadtam az èletemet Jézusnak mert hiszem, hogy Ő jobban ismeri a problémáim megoldasának a kulcsát mint emberek, még akkor is ha azok szakemberek akik gyarló tökéletlen emberek tele maguk is megoldatlan problémákkal illetve olykor egészen sajátságos világnézettel ami általában inkább káros vagy kifogásolható de ami biztos , hogy szubjektív, tehát én arra buzdítanálak hogy ahhoz , hogy változzon a helyzeted először is valószínű , hogy a változásnak önmagadnál kezdődnie és mint az én esetemben fel kell térképezni,hogy a probléma honnan származik én esetemben mar dédszüleimnel nagyszülőknél kezdődött, születési körűlmények pl én nem kívánt gyermek voltam aztán meg gyerekkor, környezeti hatások… tehát ahhoz,hogy megoldodjon a probléma mindezeket feltérképezvén adja magát majd a megoldás bár az úgyis Isten és konkrétan munt minden hívő és beteg ember esetében a Jézus engesztelő áldozata lesz hiszen minden ember minden áldása abból nő ki tehát nincs olyan emberi szükség ami annak a hatályán kívűl esne legyen az testi vagy érzelmi gyógyulás vagy anyagi bővölkodés vagy átkokból való szabadulás vagy önelvetés tehát egyszerűen minden…. Nem kívántam ennyire egyből teológiába belemenni de már mindegy , egy szó mint száz ha adsz esélyt ennek a dolognak szivesen felajanlom a segitségemet esetleg privátban,, rengeteg átfedés van az orvosi segitség és aközt amit mondani szeretnék erről es rengeteg pszichológiai szakkifejezés a bibliából származik sokan ezt nem is tudják es én nem javasolnám hogy hitetlen pszichologushoz menj én is jártam olyanhoz mondták is hagyjam ott mert még képes lett volna bűnre rávenni mindván hogy boldog leszek ma már nem él én pedig szinte meggyógyultam tehát isten őrizzen higy valami avatatlan ballibsi figurához kerűlj
2021. nov. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!