Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért változik meg a hangom,...

Miért változik meg a hangom, ha pl. felveszem hangrögzítőre, vagy mikrofonba, vagy akár egy telefon beszélgetésnél is? Ha nem tudnám, hogy én beszélek, nem ismerném meg a hangomat. Komolyan 14/L

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nem megváltozik, hanem belülről az eltárő akusztikai viszonyok következtében másképp hallod, mint kívülről. ez mindenkinél így van. én, mikor először láttam magamról videófelvételt, percekig gondolkodtam az egyik hangon, hogy ez vajon kié lehet, nem emlékszem ilyen emberre, aztán rádöbbentem, hogy 'b*szki... ez az én hangom' =)
2011. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Amikor beszélünk, akkor a saját hangunkat nemcsak kívülről, hanem "belülről" is halljuk, mert a hangforrás bennünk van. Ez másnál is így van.


[link]


Idézek belőle:


“A hang terjedése csontvezetéssel természetesen ép középfülműködés esetén is megvan. Saját hangunkat pl. főként csontvezetés útján halljuk. Légvezetéssel ui. kevéssé jut el a fülünkhöz a kibocsátott hang, mivel a fül e hangokra nézve éppen árnyékban van. Így a légvezetés kiesése a saját hangra vonatkozólag csak mintegy 5-10 phon hangosságcsökkenést okoz.“

2011. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

mert amikor beszélsz, a koponyacsont felfogja a saját hangodat, és csontvezetéssel ezek a hanghullámok is a füledbe jutnak.


a valódi hangod külső szemlélőként kb olyan, mint a visszajátszott hangod

2011. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 skarma ***** válasza:
93%
Egy kicsit torzít a készülék is...
2011. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
Dehogy torzít.
2011. júl. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ááá, értem. akkor más úgy hallja, mint amilyen a saját hangom, igaz??? akkor jó. köszi a válaszokat!
2011. júl. 15. 13:16
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy OFFolok, de akkor ez azt jelenti, hogy az énekhangomat reálisabban hallom felvételről, mint élőben magamtól? Tehát közelebb van a valósághoz az a hang, amit visszahallgatok?
2011. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
mi??? nem értelek. arra gonodolsz, hogy mások úgy hallják a hangodat, ahogy kb. te hallod vissza felvételről??? nem pont fordítva??
2011. júl. 15. 13:48
 9/13 anonim ***** válasza:

Állítólag igen, utolsó.

És akkor mi van, ha másokét is másképp hallom felvételről?:D

2011. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de most már bonyolult! :D
2011. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!