Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Télleg a mai világba már...

Télleg a mai világba már inkább érdekbarátságok léteznek?

Figyelt kérdés

Vagy én nem vagyok olyan aki ugy viszonyul a másikhoz?

Általában én odaadó vagyok nekem minden kis barátság számít és becsülöm tisztelem a másikat!

DE amikor észreveszem a kétszinűséget a gonoszságot na azt nagyon nem bírom és kikelek magamból...

:(


2011. júl. 16. 01:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nézd, manapság sztem sajna nagyon ritka az igaz barátság....nem mondom, h nincs, de ritka, jobb mindig résen lenni. Én a barátaimhoz mindig jól viszonyulok, akármiben szívesen segítek nekik, de jobb mindig résen lenni, igazából nagyon nehéz kiismerni az embereket, hidd el, jobb ha túlzottan nem adod ki magad úgymond senkinek, mert nem tudhatod, h vmikor majd akármi arra veszi rá, h visszaéljen a bizalmaddal. Én akit érdemlegesnek tartok rá, annak sztem jó barátja vagyok, de ha vki egyszer eljátssza a bizalmát, akkor azt tönkreteszem.

.....viszont a kérdésre válaszolva, sztem igen, manapság sok az érdekbarátság, mert nagy a pénztelenség, és az olyan dolgokra vesz rá adott esetben sok embert, amit egyébként nem tenne.....

2011. júl. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Télleg a mai világba már"


Egyrészt tényleg. Másrészt miért mondod, hogy "a mai világba'"? Miből gondolod, hogy 50, 100 vagy 1000 éve ez másképp volt?


"Általában én odaadó vagyok nekem minden kis barátság számít és becsülöm tisztelem a másikat!"


Az egy dolog, hogy becsülöd-e és tiszteled-e a másikat. De adnál neki kölcsön? Segítenél neki tetőt építeni? Ez ugyan érdekviszony, mégis sokkal komolyabb, mint "tisztelni valakit". Tisztelni valakit, ez tök ingyen van és nem jár fáradozással. Valakire rááldozni egy hétvégét (tetőjavítás) vagy egy fél éjszakát (mondjuk felhív a telefonon és órákon át kell ápolni a lelkét), az viszont nincs ingyen és nagyon fárasztó. Ha az utóbbira is képes vagy, akkor igazán mélyek a baráti érzéseid.


"DE amikor észreveszem a kétszinűséget a gonoszságot na azt nagyon nem bírom"


Mindenki utálja a kétszínűséget és a gonoszságot, főleg tini korában.


Aztán később gyakran maga is kétszínű és gonosz lesz, mert "nem tehetett mást", mert ugye "a körülmények" és "kemény világban élünk, nem lehet másként" :))))


01:57


"manapság sztem sajna nagyon ritka az igaz barátság"


Mikor volt gyakoribb, és honnan tudjuk ezt?

2011. júl. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

09:44


Mi több, a régebbi korok többségében akár az életed is múlhatott 1-1 érdekbarátságon.

Én úgy hiszem, régen csak érdekbarátság volt és ez volt a barátság valódi definíciója, ott segítették egymást ahol tudták, anyagiakban, védelemben.

2011. júl. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!