Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ismeri itt valaki Jacque...

Ismeri itt valaki Jacque Fresco elképzeléseit a jövőről?

Figyelt kérdés
Ha igen, mit gondoltok róla?
2011. júl. 17. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ismerem. Szerintem a cipész maradjon a kaptafánál. Ahhoz képest, hogy ő social designer (bocs nem tudom a magyar megfelelőjét), ipari tervező ahhoz képest elég sok mindenbe beleugat. Olyanokat mond a gazdaságról, amit én, főiskolai közgázkurzusok alapján kiröhögök. Egyébként a rendszere hasonlít az utópista kommunzizmushoz egy kis technokráciával megspékelve. Baromság! Abban igaza van, hogy ami ma megy az nem jó és nem fenntartható, de könyörgöm ne egy ipari mérnök pofázzon bele, hogy a gazdaságot milyen irányba kellene megváltoztatni. A mai rendszernek is vannak igen tekintélyes, nobel-díjas, közgazdász végzettségű bírálói. Inkább rájuk hallgatnék...

A másik a 9/11 mizériájuk. Olyan dolgokat mondanak ill. állítanak, ami az összeesküvés kategóriájába tartozik, ilyenekre nem lehet - és nem szabad hagyni - rendszert építeni. Hitler is ilyen volt, elolvasta a Cion bölcseinek jegyzőkönyvét - amit a cári titkosrendőrség állított össze Machiavelli és mások művei alapján - és bekattant, minden mögött rémeket látott. Meg is lett az eredménye, sok ártatlan halála és Európát végképp letörölte a nagypolitika színpadáról, a németek azóta is szégyenkeznek és a tahó jenkik vezetik a világot. Megérte? Ilyen elmebeteg ötletekre és kidolgozóikra soha nem szabad adni. Persze van sok hibája a mai gazdaságnak, de az köszönőviszonyban sincs az általa elhangzottakkal.

2011. júl. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Offthewall válasza:
Kedves utolsó! Valami megbizható cikket, tanulmányt stb. tartalmazó linket tudnál küldeni erről a cion bölcseinek jegyzőkönyve dologról, hogy mi köze hozzá a cári titkosrendőrségnek?
2011. júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Írd be a keresőbe! Találsz ezerszámra, elég ha összeveted az egyik pamflettel, nem tudom a címét, de e wikin ott van. Ugyanazok a dialógok vannak benne, mint a cion bölcs...

Egy kicsit szkeptikusabban kellene a világra tekinteni!

2011. júl. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megkerestem!

Itt van, még össze is hasonlítják a nyelvezetet!

[link]


Ami alapján pedig összeállították(legalábbis részben):

Alvilági párbeszédek Machiavelli és Montesquieu között - The Dialogue in Hell Between Machiavelli and Montesquieu


Így megfelel?

2011. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves első!Attól mert valaki még egy valamit tanult ki, az nem jelenti azt hogy a saját tapasztalatai alapján ne lenne joga "beleugatni" és alternatív lehetőségként mutatni egy élhetőbb jobb jövőképet, amelyet teljesen logikusan elmagyaráz.


"Abban igaza van, hogy ami ma megy az nem jó és nem fenntartható, de könyörgöm ne egy ipari mérnök pofázzon bele"


Igaza van hogy ami ma megy az nem fenntartható.Még te is beismered hogy jó dolgokat mondd, de olyan kicsinyes vagy hogy azt gondolod leegyszerűsítve, hogy én közgazdaságtant tanulok, ő meg csak egy "ipari tervező", nehogy már jobban tudja mint én.

A másik a 9/11. Ha azok családjai akik életüket vesztették aznap, új vizsgálatot kezdeményeztek mert úgy gondolják hogy becsapták őket, és táboruk egyre csak nő, és valószínűleg ők jobban tudják mi lehetett aznap, én elgondolkoznék magamban , hogy lehet ha jobban utánanéznék, nem is az összeesküvés elméletek kategóriába tartozik szeptember 11.De te amilyen jó tudással rendelkezel mindenben amit az oktatási intézményekben szereztél, lehet fordítottan arányosan vagy buta a való életben, hiszen élettapasztalatod nem hiszem h. több van mint annak az embernek akit kritizálsz!

2011. dec. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ő egy társadalmi mérnök, ipari mérnök, tervező és feltaláló, tanácsadója volt a Rotor Craft Helicopter-nek, igazgatója a los angeles-i Tudományos Kutató Laboratóriumnak,

tervezett és levédett különféle eszközöket, kezdve a szerszám vázlatoktól a röntgen egységekig, műveit publikálta a Architectural Record, Popular Mechanics, Saturday Review és technikai és pszichológiai tanácsadója is volt a mozgókép iparnak, szorgalmas tagja volt a légierőnek, fejlesztési tervezőként pedig a Wright Field-nek, elektrosztatikus jégelhárító rendszereket fejlesztett,továbbá tervezett előregyártott alumínium házakat...


Tisztel első válaszoló , azt hiszem hogy aki több mint 90 évet leélt így , van annyi joga beleugatni bármibe is mint neked!

2011. dec. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Duenna ***** válasza:
Első! Végtelenül ostoba vagy! Pontosan miattatok tart itt a társadalom a mély pöcegödör szintjén, amilyen te is vagy! 6 év eltelt beírásod alapján, félve reménykedem, hogy egy kicsit emelkedett az értelmed a témával kapcsolatban. Ha nem, hát akkor úgy maradtál.
2017. júl. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!