Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ennyire kitarulkozni a "vilagn...

Ennyire kitarulkozni a "vilagnak" a kozosségi oldalakon normalis, vagy csak én tartom furcsanak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mint sokan masok, en is fent vagyok kulonbozo kozosségi oldalakon, igy a Facebook-on is. Megszokhattuk mar, hogy minndeki kiirogat, kuldozget ezt-azt, ez hozzatartozik a jatékhoz. Amit furcsallok: néhany napja ahogy beléptem a Facebook-omra, szembe talaltam magam egy kb 6 hetes embrio ultrahang képével, a bébi-kezdemény egy, csupan latasbol ismert nohoz tartozik, nekem egy kissé sokkolo volt, ennyire intim, ennyire csodalatos dolgot, mint a terhessége, kitarni a nagyvilagnak. Hamar a terhességrol beszélunk, a szuletés utan feltett nem épp esztétikus képeket felpakolo felhasznalokat mar ne is emlitsuk, gondolom mindannyiotok latott mar ilyen képeket a kozos oldalon). Az ultrahang felvétel utan par oraval egy kulfoldi baratom dokumentalta igen alaposan " before-after képekkel" a retinalevalasat, illetve a mutét utani allapotat , a legsokkolobb aztan csak késobb jott: eskuvoi meghivo, Facebook-on megkapva. Millio mas példat is hozhatnék fel, véleményetek szerint ez normalis? A Facebook alapitoja mondta egyszer, hogy a tarsadalmi normak megvaltozoban vannak, a kommunikacios csatornak, az interperszonalis kapcsolatok ( a virtualitasnak hala) atalakuloban vannak. Azt kell mondjam, akor én ettol félek.. Lassan eloben lathatjuk majd X,Y baratnonk szulését, vagy neadjisten eljutunk oda, hogy elég lesz egy webkamera és msn-en fogunk hazasodni? De térjunk vissza az eredeti kérdésemhez: benneteket nem " sokkol" valamilyen szinten, ennyire belelatni a masik legprivatabb életébe, én nagyon furcsan érzem magam, amikor nem kozeli ismerosok élete jelenik meg fotokon, posztokban, videon.
2011. júl. 20. 10:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Sajna nem csak lassan... pont nemrég olvastam valamelyik hírportálon, hogy egy nő twitteren tette közzé a szülését: kb. félóránként bejelentkezett egy kommenttel, hogy épp hol tart....
2011. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
De!! SOKKOL!! Ezért nem vagyok regisztrálva egyetlen ilyen oldalon sem! Amúgy nővérem is előszeretettel teszi fel a Pocaklakó képeit! Nekem ez túl morbid!
2011. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Én éppen ezért csinálom azt, hogy iwiw-en van vagy 200 ismerősöm, a facen, pedig kb 30. aki bejelöl és nem kedvelem, vagy távoli, régi isőemerős és nem vagyok kíváncsi az életére, nem jelölöm vissza. Nekem azok érdekesek, akik tényleg közel állnak hozzám, de akár vidéki, vagy ritkán találkozunk és így azért sokmindent tudok róla, ami épp aktuális. Én imádom, mert bizpny van olyan ismerősöm is, akit elsodort tőlem az élet, de nagyon szeretem és ha nem lenne face, lehet, hogy sokkal kevesebb dolgot tudnék róla és azért telefonálni más, mint mailtban levelezni, vagy a képeit nézegetni és ott kommentelni. Szóval én szeretm. Persze aki igazán fontos, azzal nyilván sokat találkozom is, de attól még szerintem nagyon hasznos oldal és nem zavar az sem, hogy vannak, akik minden fenét feltesznek.
2011. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Na, így már tudom, miért nem vagyok a fészbukon, iviven se, nem írok imélt, nem használok emesent és nincs mobiltelefonom így még esemest sem kell írnom.Marad a GYK. mint egyetlen kommunikációs csatorna ahol a külvilág ....(helyettesítse mindenki saját gusztusa szerint a pontokat)befolyik.
2011. júl. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Az ultrahang kép nem olyan durva. A többi...

Én nem vagyok facebookon, mert az idegeimre megy. ÉS igen, ha ez jövő, hát erre én sem vágyom. Nem akarok a facebookon élni!


Amúgy erről egy idézet jut eszembe:

"Ilyen a világ. Már nem beszélhetünk a személyes találkozás varázsáról. Ha tetszeni akarok valakinek, nem megyek el új göncöt venni, nem csináltatok új frizurát, hanem frissítem a profilomat. Ez a helyzet, és kész."

Nem kellesz eléggé c. film

2011. júl. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%

"Marad a GYK. mint egyetlen kommunikációs csatorna ahol a külvilág ....(helyettesítse mindenki saját gusztusa szerint a pontokat)befolyik."

Én a gennyes f*o*s-sal helyettesítettem :DDDD

2011. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%

1:Ez a legkönnyebb és leggyorsabb élménybeszámoló és közlés fajta.Én is szültem, UH kép, 1 napos képek és még nagyon sok kép van fent a gyerekről!!Miért?Mert akit érdekel az megnézi, mert nekik lett felrakva, akit nem az meg ne nézze meg azt annyi.

2:Rohan ez a világ, mindenki tudja, nekem sok ismerősöm él pl külföldön, velük nem tudok találkozni, ezért nagyon jó, hogy ilyen fajta módon tudok velük érintkezni.Az embereknek egyre nehezebb időt fordítani egymásra, és ez a közösségi oldal erre tökéletesen jó!

3:Engem inkább a fiatalok zavarnak az ilyen oldalakon, mert képes azt is kiírni, hogy épp akkor a barinőjével min röhög, csak, hogy lájkolják, meg egyebek.Meg ha "elérem az 50lájkot akkor nem facbookozok egy hétig" kiírások.Ez tényleg borzasztó.

Úgy, hogy összegezve a válaszom, hogy nem zavar, ha valaki különböző képeket rak fel, mert ha akarom megnézem, ha akarom nem!Ha olyan, akkor még a hírfolyamból is ki tudom iktatni, és akkor tuti nem kell nézegetnem!

2011. júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Mondjuk én pl nagyon örültem, amikor az egyik barátnőm feltette a 4D ultrahangképeket a babájáról (már 30. hét után), mert amúgy nem volt lehetőségem ezeket megnézni.

2011. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én nem ítélek el senkit ezért, tegyék, ha jónak látják. Bárkit el lehetne ítélni különböző cselekedeteiért, de mi értelme? Másnak pedig az nem tetszik, amit mi csinálunk, ahogy beszélünk, öltözünk, járunk, eszünk, stb. stb. Az embereknek meg kellene tanulniuk, hogy a saját dolgaikkal törődjenek, és csak akkor kössenek bele mások viselkedésébe, amikor a saját hibáikat már maradéktalanul kiküszöbölték.
2011. júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 ava87 ***** válasza:

Egy ultrahang kép engem nem sokkolna (talán azért, mert már van gyerekem, így számomra ez nem egy eddig nem tapasztalt dolog), bár egy 6 hetes embrióról nem sok értelme van feltenni, hiszen gyakorlatilag csak azt látod rajta, hogy ez itt egy ultrahangos kép, de egy kis pöttynél több nem is látszik a "babából" (akinek még egyáltalán semmiféle baba-formája nincs is ennyi idősen). Mondjuk én nem tenném fel, már csak babonából sem, meg amúgy is, a terhességemet azért nem facebook-on szeretném közölni azokkal, akiknek ilyen korán már elmondom.


Na viszont ez a retinás dolog engem is kivinne az észből. Arra azért illene tekintettel lenni, hogy nem mindenki szeret ilyen dolgokat nézegetni, van, aki rosszul is lesz tőle, de esetleg megnyitja, mert kicsiben nem is látja, hogy mi az, azt hiszi, hogy valami érdekes, aztán ezt tolják az arcába. Ezeket az ember mutassa meg annak, akit tényleg érdekel, de legyen tekintettel azokra, akik nem szeretnének ilyesmit látni.

Viszont amitől a leginkább falra tudok mászni, amikor (ezt főleg lányok csinálják) a szerelmi csalódásaikat posztolják ki, és ott rinyálnak, hogy milyen borzasztó az életük. Nem azért, mert ez engem személy szerint zavar valamiben, csak annyira lealacsonyító ilyen nyilvánosan élni a "magánéletet" (ami így már nem is magán szerintem).

2011. júl. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!