Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen rengeteg 8-14 éves?

Miért ilyen rengeteg 8-14 éves?

Figyelt kérdés

Mára már elszörnyülködve nézem hogy a 8-tól 14-éves korban milyen bunkó és alja gyerekek vannak. Tisztelet a kivételnek persze.


Az olyanokra értem h:

¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Rengeteg olyan e korban lévő gyerek van aki rettenetesen káromkodik, de szinte mindíg, beszólogatnak mindenkinek, nagyképűek, azt hiszik hogy menők ha cigiznek, vagy minden második mondatukban szerepel a "b@zmeg".

Engem ez már kiakaszt, az utcán sőt a játszótéren is szoktam ilyeneket látni, és kötve hiszem hogy a szülői neveléstől lenne.

Van egy kedves ismerősünk, neki 10 éves a gyereke, megpróbálja rendesen nevelni a gyerekét de mégis ilyen. A többiektől még nem kéne átvenni mert ha látja és elkezdi akkor még az anyja meg tudta volna állítani de nem lehetett.


Múltkor párommal sétáltunk, erre ott labdázik 2 gyerek, kb 10-12 évesek lehettek (több biztos nem). Odajött hozzánk a labda, én visszarúgtam, de a másik gyereknek ment nem annak aki érte jött. Erre mondja a taknyos kölyök hogy , idézem : " Miért neki rúgtad b*zmeg, hülye bal fax"

Hát mondom......ott helyben felpofozom a kis taknyost de inkább mégse, nem alacsonyodok le a szintjére. A páromat is nekem kellett megállítanom mert ő felpofozta volna.


De az ilyen mit képzel? Én nem hiszem hogy ez a szülőt nem zavarja. Tudom sok szülő ugyan így beszél otthon de rengeteg olyan van aki nem, mégis ilyen a gyereke, hiába szólnak rá.


A cigiről és piáról nem is beszélve. Láttam már ugyan ilyen korban lévő gyerekeket akik az utcán lövöldözik el az általuk elhasznált csikkeket.



Amikor én voltam ennyi éves, akkor ilyenről még a hírekben sem lehetett hallani. Ti mit gondoltok?


Van nektek is hasonló sztoritok? Szívesen elolvasnám.

Vagy mit szóltok ehhez?



24/L


2011. júl. 21. 11:12
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
jah és persze idősebb korukra ugyan ilyenek maradnak
2011. júl. 21. 11:12
 2/30 anonim válasza:
27%
Nem kéne annyi TV-t nézni! Onnan tanulják ezt a sok baromságot.
2011. júl. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
Ez neveltetés kérdése.
2011. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Ez egy másik generáció,szerintem ,meg szocializálódástól,meg a világ fejlődésétől.Te nem ebbe a közegbe nőttél fel amibe most ők ennyi évesek.Meg téged nem így neveltek fel.

Én emlékszek minket a '80-as években úgymond kötelező volt hittanra járni,meg templomba misére,hétvégi hit oktatásra mennünk.Ez ma már nem "divat"

Bocs a rossz szóhasználatért!

2011. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
5%
Nyugodj,meg.Ha te is velunk nonnél fel,bíztos te se lennél kulomb!
2011. júl. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Hát ez nem igaz mert vannak rendes gyerekek is, de rengeteg az ilyen amiket a példába leírtam. Nem azt akartam írni hogy mindenki ilyen.:)
2011. júl. 21. 11:23
 7/30 anonim ***** válasza:
95%

17 éves vagyok, és anyukám a mai napig rám szól, ha kicsúszik egy b@sszameg, pedig nem gyakori. A barátom szülei viszont a nálam 3 évvel fiatalabb lányokra sem szólnak rá, ha káromkodnak, és nekem annyira bántja a fülemet hogy csak na. Azóta már én szólok rá anyukámra, ha esetleg elfelejtene szólni. :D

Én is megbotránkozom a "fiatalokon" már a mai 12-14 évesek is sokkal szemtelenebbek, mint mi voltunk.

2011. júl. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a mai szülők legnagyobb többsége is már abból a korosztályból származik, ahol a neveltetés során az igazi emberi értékek aligha kaptak szerepet. Aztán ezek felnőttek lettek, ma már szülők.

Ezek a szülők csak rohannak, hajtják a pénzt (ami nem baj), de oly mértékben teszik hogy sok családban ismeretlen az, hogy együtt leüljenek beszélgetni vagy egy szeretet ünnepét, meghitten, szétszaladás és konfliktusok nélkül átéljenek. Nincs igény a mai világban a szép emberi szóra, a kedvességre és az igazi emberségre.

Aztán az ilyen közegben nevelkedett, mai tizenévesek már cinikusak, pökhendiek, anyagiasak, gizdatrendiséget pártolók lettek. És még csak nem is hibáztathatók ezek a mai fiatalok. Nincsenek előttük példák. Ami meg van, azt inkább hagyjuk.

2011. júl. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
53%-os vagyok,13f
2011. júl. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%

nevelésen múlik minden. Ha az én gyerekem csúnyán mer beszélni ennyi idősen úgy tarkón csapom hogy a föld fogja majd meg. Nekem eshettek, hogy veréssel nem lehet megoldani semmit, de szerintem az se jobb ha majd ő ver meg engem mert hagyom a fejemre nőni.

Az oviban már rengeteg csúnya szót tanulnak meg ocsmány viselkedést. Ezért itthon még ha haragudni is fog rám, meg lesz fegyelmezve.

Tesóm gyerekének legelső szava az volt, hogy kabbe és úgy köszönt hogy bemutatott a középső ujjával, a szülők meg csak röhögtek egy jót. A 10 éves gyerek szavai meg, hülye, mivan he, adjad má ide bmeg, ne ugass.

2011. júl. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!