Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rajvédők! Miért véditek a...

Rajvédők! Miért véditek a cigányokat, zsidókat?

Figyelt kérdés
Az érveléseitekre vagyok kíváncsi. Mert a rasszistáknak, antiszemitáknak egyértelműek az érveik, miszerint ezek a népcsoportok elnyomnak, kizsákmányolnak, élősködnek rajtunk. Most érdekelne a rajvédők érvei is.
2011. júl. 23. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

érvelni?

te magad (és a hozzád hasonlóan gondolkodók)az érv...

2011. júl. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
-.-"
2011. júl. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyik rokonod tán "raj"? Vagy minek köszönhetjük ezt a kategóriaválasztást?
2011. júl. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Mert olyan balgaság volna általánosítgatni, mikor tudjuk, hogy a fent megnevezett fajú emberek milliói élnek a Földön. Dolgozhatsz átlagokkal, statisztikákkal (gondolok itt arra, hogy pl. a bűnözési ráta milyen fajokra mutat rá kiemelkedően), de sosem szabad általánosítani. A mai világban meg már igazán nem szabadna leállni a gondolkodásban a sztereotípiáknál.


Én nem tagadok semmit, amit ezek a mutatók mutatnak, de nincs két egyforma ember.

2011. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

Én nem védek senkit, csak aki rászorul.

Az meg hogy lefekszem szép cigány csajjal, annak semmiköze ahhoz hogy kizsákmányolnak meg élősködnek rajtunk. Ugyanis lesz*rom, a magyar is megteheti hogy kihasználja a saját vérét akkor miért nem teszi? csak mert szemétség? akkor vessen magára.


Zsidókról meg annyit, hogy aki nem kedveli őket ne nagyon hangoztassa az utálatát feléjük, mert akár Te magad is lehetsz az, az ilyet legalább 5x pofán kéne verni aki ilyet kiejt a száján. Mielőtt rámkiabálnátok hogy pártok szimpatizánsa vagyok, szólok hogy független vagyok, sose szavaztam senkire. Csak ez az egy bántja a szemem, ha felnőtt emberek akik nálam idősebbek ilyenekkel vagdalkóznak, hol ott a saját családja lehet olyan zsidó mint a ház, mégis rühelli őket.


Az ilyen elvakultak mint Te, mindennemű hozzáértés nélkül írtok mindent mondtok mindent ami a nyelveteken van.

Ha utálod őket mitől lesz jobb neked? Semmivel, ugyan annyian lesznek, semmi nem fog változni.


Ajánlom minélhamarabb válts nézetet, mert lehet nagyon csúnya problémád is ebből, még akár az elkövetkező időkben.

19/F

2011. júl. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na végre! 2 normálisnak tűnő válasz. Igaz nem értek egyet vele, de legalább a kérdésre válaszoltak.
2011. júl. 23. 21:01
 7/14 anonim válasza:
100%
A cigányokat ugyan olyan alapon lehet általánosítani mint az egyiptomi utcai kereskedőket akik hagyományaik alapján kivétel nélkül elvárják hogy alkudozz velük és ettől nem sűrűn hajlandóak eltérni néhány nagyon ritka kivételtől eltekintve, a cigányoknál ugyan ez igaz, csak ők ugye más tevékenységeket folytatnak és nem éppen díjazandó módon...
2011. júl. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Mert normális ember külön tudja választani a bűntényt az elkövetőtől.

Ha nem lennének olyan veszélyesek a rasszisták/antiszemiták nézetei (erre ugye nem kell külön példát mondanom, hogy miért?), akkor igazából baromi szórakoztató lenne nézni ezt a gyerekes vergődést, amit levágnak.


A zsidókkal kapcsolatban pedig végképp nevetséges, amit leművelnek. Már csak azért is, mert előbb talán el kellene dönteni, hogy a vallást, a népet, Izrael államot, vagy Izrael állam külpolitikáját ítélik el.

A vallást nem látom értelmét elítélni, elemi joga minden embernek, hogy olyan vallású legyen, amilyet jónak lát. Semmivel nem rosszabb, vagy jobb, mint bármilyen egyéb vallás.

A zsidó népet szintén nincs értelme elítélni, főleg, hogy a diaspórában élők tökéletesen asszimilálódtak a befogadóország hagyományaihoz/nyelvéhez/stb..., a vallásukat leszámítva.

Izrael államhoz, és annak kül- és belpolitikájához pedig semmi közöm. Csendben nem értek egyet bizonyos intézkedésekkel, de ha már itt tartunk, sokkal kevésbé értek egyet pl Irán kül- és belpolitikájával.


Végezetül, én megértem, hogy sokkal egyszerűbb összeesküvés elméleteket szövögetni, és keresni bizonyos csoportokat, akikre rá lehet húzni a vízeslepedőt, hogy miért is nem működik az életünk, ahelyett, hogy összeszednénk magunkat, és tennénk azért, hogy jobb legyen, de ez hosszú távon sajna kevésbé működik. ;)

2011. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Leegyszerűsítve a földig, hogy a giliszta is megértse:

a cigány elnevezés nem egyenlő egy rossz emberrel, és a zsidó elnevezés nem egyenlő egy rossz emberrel.

a rossz embereket nem szeretem, a jókat meg igen.

És hogy ki melyik? Ez egyénhez kötött.

Szerintem.

2011. júl. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én azt védem, akit igazságtalanság ér. Ha valakit pusztán a származása miatt bántanak, miközben az illető nem tett semmi rosszat, akkor mellé állok, mert szerintem senkit nem az alapján kell megítélni, hogy honnan származik, hanem hogy milyen ember. Illetve nagyon nem szeretem az általánosítást. Volt szerencsém ilyesmihez, amikor valaki egyszer konfliktusba került cigányokkal mondjuk, és onnantól kezdve az összeset gyűlöli. De most erről mit tehet az egyszeri Orsós Juli, vagy bárki más, akinek köze nem volt a dologhoz? Olyan még sose fordult elő, hogy valakit magyarok inzultáltak? Ha igen, akkor az összeset utálni fogja?


A zsidózás kicsit összetettebb, mert eleve azt kéne tisztázni, hogy ki mit is ért zsidó alatt. Tekintve, hogy ez egy vallás. Meg egy nép is. Most akkor kivel van a probléma? Ha már annyira utálkozni akarunk, akkor utáljunk valakit azért, mert szemét, mert bunkó, mert akármilyen, de ne már azért, mert az illető zsidó. Hiszen ezt nem lehet összességében kiterjeszteni minden zsidóra.

2011. júl. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!