Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról aki a...

Mit gondoltok arról aki a facebookon "éli az életét"?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de én nem tudom megérteni ezeket az embereket. Még fiatalabb korban csak-csak elfogadom, hogy az életük minden pillanatát kiírják közösségi oldalakra, ott vallanak szerelmet ott szakítanak, de idősebb korba kissé szánalmasnak találom.

Összejöttem egy ilyen férfival, (még friss a kapcsolatunk) de egyre inkább azt érzem hogy nincs jövőnk. 27 éves és gyakorlatilag élete minden apró mozzanatáról beszámol a facebook adatlapján. Elöbb ír ki oda valamit, minthogy engem felhívna. Állandóan kommeltel, lájkol stb. Ha már készítünk egy fényképet az az első, hogy haza érünk és teszi fel, belép az ajtón és már kapcsolja is be a gépet.

Próbáltam célozgatni rá, kezdetben finomabban, most már nyersen megmondom neki hogy szerintem vissza kellene vennie és ez nagyon gyerekes a részéről. De mintha meg se hallaná, azt mondta ő ilyen. Mondtam hogy szerintem ez már függőség lerázott annyival, hogy "akkor ő függő".

Nem tudom miért jó ez neki. Mit gondoltok erről?


2011. júl. 24. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég kár!A valós élet másról szól szerintem.
2011. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolok róla semmit,mert nem tudom milyen az mikor vki ott éli az életét.Gondolom nagyon ráérős tipus.

Nekem fészbúkom,és köszönöm szépen jól megvagyok.

2011. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
* nekem nincs fészbúkom
2011. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt nem értem!

Mikor hazaértek valahonnan, azonnal feltölti a facebook-ra a készített fényképeket?

Hiszen ezt már a legtöbb telefonról is megteheti és azonnal lájkolhatná is. ;-)


Viccet félretéve, szerintem ezzel nem tudsz mit kezdeni. Gondolom sokáig egyedül volt és már hozzászokott, hogy ott éli az életét. Most, hogy vagy neki, nem egyszerű elszakadni a berögzült szokástól. Lehet hogy szépen lassan elszakad ettől a virtuális világtól de az is lehet hogy neked kell hozzászokni (feltéve hogy tudsz).

2011. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos függő. És abból nagyon-nagyon nehéz szabadulni. Nem tudom hogy alakul majd a sorotok, de ne reménykedj, hogy meg tudod változtatni. Addiktológus is nehezen, kis%-ban gyógyítja meg az ilyneket és csak akkor,ha ő is akarja. Van valami értelmes munkája?
2011. júl. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szanalmasak. Volt "szerencsem" szemtanuja lenni egy esetnek, amikor egy egyetemista lany hiszterias rohamot kapott, mert nem tudott fellepni a facebookra a konyvtari szamitogepekrol. Szinte mint egy drogos, aki az adagjaert reszket.
2011. júl. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze van munkája. Munka elött facebook, munka után egyből. Ha van egy kis ideje már fel is megy! Ha megyünk valahova még gyorsan felnéz stb.stb.
2011. júl. 24. 22:03
 8/8 anonim ***** válasza:
En azt nem ertem, hogy miert jottel ossze vele. Marmint azt mondod, hogy friss kapcsolat, tehat az sem ugy van, hogy "normalis" volt es kesobb valt ilyenne, hanem ilyenkent ismerted meg. Ha meg olyan friss kapcsolat, biztos, hogy o kell neked, ha egyszer ez zavar? Nekem nincs Facebookom meg hasonlok, de mindenki ugy pazarolja el az idejet, ahogy akarja. Azt viszont nagyon jegyezd meg, hogy embereket megvaltoztatni nem lehet. Ha azt mondta, hogy o ilyen, az azt jelenti, hogy o ezt nem tartja hibajanak, csak jellemvonasanak, igy torekedni sem fog arra, hogy valtoztasson rajta. En ugy gondolom, hogy nem kell eroltetni azt, ami nem megy. Egyszeruen nem illetek ossze. Nem szeretem az olyan embereket, akik azt mondjak, hogy ok egyszeruen valamilyenek, mert nem kepesek valtozni, nem torekszenek jobba valni.
2011. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!