Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szórólapozás ellen létezik...

Szórólapozás ellen létezik szabályozás vagy bármi hasonló?

Figyelt kérdés

A postaládám rendre tele van szórólapokkal, a kihelyezett matrica ellenére is. A kapu mellett van egy doboz erre a célra, de a szórólaposok tojnak rá, erőszakosan felcsengetnek és előbb-utóbb beengedi őket valaki.

Amikor hozzám csengettek és javasoltam, hogy a kinti dobozba tegyék, egyszerűen rámcsapták a telefont.

Lehet ez ellen bármit tenni? A fontos leveleket, számlákat már alig találom meg a sok szemét között.


2011. júl. 25. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon. Sok munkáltató nem fizet ha nem a postaládba kerül a szórólap. De őszintén szólva azért ez nem olyan nagy tragédia, ki kell válogatni :) esetleg tegyél egy matricát a postaládádra, hogy nem kérsz szórólapot.
2011. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Matricát már rakott rá... ennek ELLENÉRE csinálják.


Szerintem a dologban inkább az az elgondolkodtató, hogy ezzel az erővel bárkit beengednek egy zárt lépcsőházba... Nálunk viszonylag jól működik a kommunikáció a lakók közt, sikerült egymást meggyőznünk a lakógyűlésen, hogy ismeretlent NEM engedünk be, és míg nem volt kifogástalan a kapunk zárja, addig este 9 után kulcsra zártuk, magyarán, kaputelefonnal nem lehetett ajtót nyitni. Akkoriban én magam is ki tudtam nyitni a zárat egy bankkártyával, ha akartam. Szerencsére már nem ilyen egyszerű. No, szóval azt javaslom, hogy a lakókkal is próbálj beszélni, hogy ne engedjenek be idegeneket. Nálunk mára 2-3 lapocska/hét-re csökkent a szórólapok száma, ez már egészen elviselhető.

2011. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Tényleg léteznek ilyen nagy problémák is az életben? Én anélkül ki szoktam válogatni, és egyszerűen kidobni a felesleget, hogy kockásra idegesíteném magam emiatt. Annyi más, százszor komolyabb idegeskednivaló van az életemben... Én is szórólapoztam tizenévvel ezelőtt, és tudom, hogy ez elvárás. Kaptam én is letolást érte, hogy valahol nem a postaládákba tettem az anyagot, hanem csak egy "közös" dobozba... Lehet rájuk haragudni, de csak a munkájukat végzik, azért a pár forintért...
2011. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tényleg, bocsánat nem tudom, hogy nem vettem észre. Akkor valóban ne engedjétek őket be.

Fura, mi az ajtónkra írtuk ki, hogy a házalók ne jöjjenek, és nagyon hatékony, hónapok óta kinn van és azóta még csak be se csengettek. Azt hittem, akkor a postaládán is beválik. De ezek szerint mégse..

2011. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Eléggé felkaptam a vizet, hogy rám vágta a telefont, úgyhogy cipőt húztam és lerongyoltam. Amikor épp tette volna be a felmatricázott postaládámba a lapot, erőből rávágtam a ládára (fém, jó nagyot szól), hogy most vagy önként - miután próbáltam szépen kérni, de volt kedves rám b...ni a telefont - távozik a papírjaival, vagy én tessékelem ki.

Nagy puffogva, beszólogatva ment ki.

A többi lakót én se értem, miért engedi be őket, amikor már abból is volt itt probléma, hogy beágyaztak maguknak a hajlékonyak az egyik folyosóra.


Tegyek ki egy papírt a liftbe, hogy saját érdekből legyenek kedvesek NE beengedni senkit?


Azért is tartok a továbbiaktól, mert a férjem is eléggé hirtelen haragú, csak nála fizikum is van (nekem max a fellépésem lehet ijesztő, az ötven kilómmal nem vagyok komoly ellenfél még nőknek sem) és egyszer durvábban le fog ordítani egy szórólapost, vagy szó szerint dobja ki az épületből, esetleg orrát a matricára nyomva a könnyebb olvashatóság érdekében. Egyszóval ezt szeretném elkerülni és valahogy békésebben rendezni a dolgot.

2011. júl. 25. 13:21
 6/7 anonim válasza:
100%
Sajnálom a szórólaposokat, hogy vannak ilyen emberek. Azért a pár Ft-ért, amiért becsülettel megdolgozik még azért is ezt kell elviselniük.
2012. júl. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
egyetértek a sok gazdag tetü meg itt hisztizik egy fecni miatt a ládájában amikor a szerencsétlen meg kap napi 2000 ft-t, én is csináltam 1 ft egy szórólapért nagyon kegyetlen munka se pisi se ebéd semmi csak folyton szórsz. Én biztos jól elvertem volna a kérdezőt
2020. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!