Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Erdélyi vagyok. Kolozsváron...

Erdélyi vagyok. Kolozsváron egyetemista leszek nemsokára, hogyan kezelhetném az ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

A következő történt: felültem egy buszra, ahol velem szembe leült két román férfi. Valaki felhívott telefonon. Miután letettem a telefont, azt kérdezték hogy képzelem, hogy magyarul beszélek, nem tudom hogy Romániában vagyunk? Itt románul kell beszélni. Elég fenyegetően néztek rám...Szerencsére a következő megállónál leszálltam. Nagyon félek, hogy esetleg megverhetnek, hogy magyarul beszélek (történt már ilyen):S

19L


2011. júl. 26. 11:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy Kolozsváron történt mindez. Olyan helyen születtem, ahová nincsenek betelepülve a románok,és soha nem volt velük konfliktusom az anyanyelvem miatt.
2011. júl. 26. 11:56
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vajdasági magyar vagyok, Újvidéken járok egyetemre.

Mivel ismerőseim keveredtek hasonló szituációba, én általában buszon, ha tömve van, nem veszem fel a telefont olyan esetben, ha magyarul kellene beszélnem. Ha nincsenek a közelemben sokan, akkor utcán is meg buszon is gond nélkül telefonálok magyarul, de nem fennhangon -félreértés ne essék, nem suttogok, csak normál hangerőn beszélek.Egyébként is bunkóságnak tartom azt, ha valaki úgy telefonál, hogy azt az egész busz hallja.

Sajnos van néhány dél-Szerbiából meg Boszniából idetelepült, aki nem igazán érti az "ezek itt magyarul beszélnek" szituációt, és provokációnak veszik. De a többség rendes, aranyos és kedves. :)

2011. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia:)

Én Kolozsváron születtem és azóta is itt lakok.Nekem soha nem volt ilyen problémám,de hallottam én is ilyen esetekről.Szerintem ne ijedj meg,nincs mitől félni.Vannak románok akik nem szeretik a magyarokat,de max.beszólnak.Megverni nem fognak,főleg nem a buszon.Esetleg annyit csinálhatsz hogy halkabban beszélsz,de gondolom amúgy sem szoktál kiabálni.Remélem a jövőben nem lesz semmi baj.Megkérdezhetem milyen egyetemre fogsz járni?:)Ha akarod írhatsz privit,szívesen beszélgetnék veled.

19-L

2011. szept. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

Ki kell irtani az összes románt.

Próbálj nem magyarul beszélni.

2012. ápr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez milyen szörnyű már! Én el sem tudom képzelni, hogy milyen az amikor a saját anyanyelvemet a szülővárosomban nem használhatom bátran az utcán. :/


Persze a bátran nem egyenlő azzal, hogy ordibálva

csak normálisan, anélkül, hogy attól kéne félni, hogy beszólnak miatta.


Jó, persze, én nem értem, kecskeméti vagyok amúgy.

Bocsi, hogy nem tudtam hasznos választ írni, hogy hogyan kezeld a helyzetet. Nincs sok értelme a válaszomnak. Ez csak megrökönyödés.


Vigyázz magadra!

2012. aug. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!