Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyek Budapest legszegényebb...

Melyek Budapest legszegényebb részei?

Figyelt kérdés

Nem azt várom válaszban, hogy a "nyócker". :P

Pl. láttatok valamerre gyerekeket is pénzt/ételt kéregetni?


2011. júl. 27. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már kéregetnek, akkor odamennek, ahol sokan vannak, és nem feltétlenül ott laknak. Legalábbis szerintem.


De pontosan mire vagy kíváncsi? Hol laknak a szegények, vagy mely kerületeknek nincs pénze?

2011. júl. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
kéregetők szinte az összes közterületen vannak.
2011. júl. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a szegények nem a szegény részen kéregetnek.
2011. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

naja. a Váci utcában tarhálnak a koldusok a külföldiektől. szép kis országimázs.

volt olyan, hogy a Vígszínház előtt tarhált valami bunkó a szünetben a nézőktől. komolyan elgondolkodtam rajta, h odamegyek, és elzavarom a csába azt a suttyót. ez már több mint pofátlanság!


egyébként a 9. kerületnek is vannak kegyetlenül lecsúszott részei. Illatos út és környéke. egyszer jártunk arra sötétben kocsival. hááttt... sztem kicsit túlléptük az 50et, de erősen indokolt volt... :)

2011. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Én nem vagyok budapesti, de ma Budapesten közlekedtem autóval és azt tapasztaltam, hogy nagyon sok piros lámpánál is kéregetnek járkálva az autók között. Egyébként ezt büntetném, mert egyrészt balesetveszélyes, másrészt valóban rontja a főváros imázsát. De ami megmaradt bennem, az egy középkorú férfi, aki "Magyar vagyok, a családom éhezik!" feliratú kartonpapírt felmutatva sétálgatott a zöldre várakozók autói között. Én nem értek egyet a kéregetéssel. Lehet ezen vitatkozni, de tény, hogy a Budapesten sokkal nagyobb eséllyel lehet munkát találni, mint az ország bármely más részén. Még ha valaki Szabolcs-megyében nem tud megélni, azt jobban megértem. (Bocs, hogy nem konkrétan a kérdésre válaszoltam.)
2011. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kerület szerinti bontásban nézzük, akkor a legszegényebb bp.-i kerület átlagjövedelme is messze az országos átlag fölött van. A legalacsonyabb az átlagjövedelem a 7., 8., 10., 15., 20-22. kerületekben.


"Legszegényebb részek"? Szinte mindegyik kerületben van egy-két lerobbant rész, 1-2 utca. Vagy ha nincs szegény utca, akkor van egy-egy szegény háztömb. Pl. Angyalföldön, Józsefvárosban stb. Van, hogy ezektől 2-3 utcával arrébb már felújították a háztömböket vagy újakat építettek. Néhány száz méterre egymástól teljesen különböző helyzetű környékek vannak.


Budapest leghírhedtebb utcája a X. kerületi Hős utca, igazi hősnek kell lenned, ha azon végig akarsz sétálni.


"Pl. láttatok valamerre gyerekeket is pénzt/ételt kéregetni?"


Sok aluljáróban előfordul a belvárosban is, de ez nem jelenti azt, hogy a koldusok ott is élnek.


Egyébként a koldulás gyakran üzlet, koldusmaffiák "futtatják" a koldusokat. Nem tennék egyenlőségjelet a koldulás és a szegénység közé.

2011. júl. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyszer végigmentem a Hős utcán... nem jött oda hozzám senki.

Egyébként ilyen helyekre gondoltam...


Igen, azt gondoltam, hogy nem ott kéregetnek, ahol másoknak sincs... szóval lényegében két kérdés...


Köszi a válaszokat!

2011. júl. 28. 06:28
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Mindegyik kerület
2011. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

""Egyszer végigmentem a Hős utcán... nem jött oda hozzám senki.""


Egyszer én is végigmentem semmi nem volt,másodjára kiraboltak és rommá vertek a cigányok.

2011. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Miért mentél oda?
2011. júl. 30. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!