Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan változtathatnék ezeken...

Hogyan változtathatnék ezeken a dolgokon? (éneklés)

Figyelt kérdés

- Hogy ne siessek; mindig gyorsabban éneklek, ha nem megy a dal alatt szöveg, csak az instrumental

- Nincs hangom, de lehet javítani rajta?

- Mindig ásítanom kell éneklés közben


2011. júl. 28. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ásítás és furcsa álmosság akkor van, ha kellemetlen feszült helyzetbe kerülsz. Ezt én is ismerem, én csak gitározok, de nagyon erős késztetést érzek ásítani és kicsit álmosabbnak érzem magam mikor nekem kell egy számot elénekelni. Egyszerűen ez van ha valami nem "jól megszokott" :)

Ha eredendően semmi hangod az nem is nagyon fog változni, ha viszont hallod a hangokat a zenében, akkor sok gyakorlással idomulni tudsz hozzá.

A harmadik problémára ott a metronóm :)

2011. júl. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudatos, szisztematikus gyakorlással az első és a harmadik kiküszöbölhető.

A tempót úgy tudod megtanulni, hogy metronómmal énekled a dalt nagyon lassan. Aztán mindig kicsit gyorsabban. Így tudni fogod bármilyen tempóban elénekelni. Türelem!

Mit jelent az, hogy nincs hangod? Lehet, hogy csak nem tudsz énekelni. Ezen egy jó tanár sokat segíthet.

Az ásítási kényszer valószínűleg azért van, mert rossz a légzéstechnikád. Ezt szintén tanár segítségével lehet fejleszteni. Én csak egy fél évet jártam tanárhoz heti egyszer, és iszonyú sokat fejlődtem! Érdemes belevágni! Egyedül soha nem jutottam volna el ilyen szintre szerintem.

2011. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a görcsösséggel meg a rossz légzéstechnikával vitatkoznék. Eleve nincs légzéstechnikája, mert nem tanították, tehát nem beszélhetünk technikáról, max. ösztönről.

Éneklés közben az ásítási kényszer attól van, hogy megemelkedik a lágyszájpad. Ez egyáltalán nem baj, sőt! Énektanárok rendszeresen "ásítási érzetnek" nevezik azt, amilyen bő torokkal (és lazán!!, nem göcsösen) kell énekelni. Tehát akkor jó, ha érzi. Ha valaki túlságosan befeszít, még magasabb szinten is szokták javasolni neki, hogy ásítson néhányat, hogy kilazuljon.

A hangon hangképzéssel lehet javítani.

A "sietésen" pedig azzal, hogy figyeled az ütemet. Nem árt, ha ezt is megmutatja valaki, mert ha eddig nem tanultál zenét, nagyon nehéz lenne írásban elmagyarázni.


Személyesen ismerem azt az embert, aki kitalálta a Hangdala módszert, szerintem neked is jó lenne, érdeklődj utána:

hangdala.hu

Ha operaénekes akarnál lenni, nem ajánlanám, de amatőrökkel - bevallom, számomra érthetetlen módon - zseniális eredményeket ér el nagyon rövid idő alatt. Ha nem hallottam volna, nem hittem volna el...


Egy operaénekes

2011. júl. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy jó tanár mindenre meg tud tanítani. A nővéremnek csodás hangja van, én ezt nem örököltem apámtól, helyette örököltem anyám nyivákolását. Nővérem énektanára tanított és mára már egész jó lett a hangom.
2011. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem gondolom komolyan az éneklést csak amolyan hobbi. Majd kipróbálom a leírt dolgokat.
2011. júl. 28. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!