Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Szerintem...

Mit gondoltok erről? Szerintem megdöbbentő.

Figyelt kérdés

[link]


Olvassátok el a cikket ha ráértek. Hihetetlen, hogy mennyire másképp gondolkodnak az emberek.


2011. júl. 28. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, inkább fel kéne akasztani
2011. júl. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bánom külföldön mit csinálnak (amúgy nem normális téyleg) de ne az én/mi adófizetésünkből tegyék!
2011. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
akkor ott a csövesek már örömmel mennek börtönbe? :D durva azért, tényleg mennyire máshogy gondolkodnak.
2011. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet nézni a különbséget...
2011. júl. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Uristen én azonnal kivégeztetném.elképeztő!
2011. júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
tulajdonképpen az alapkoncepció nem is olyan nagy hülyeség: a világ többi részén, aki letölti a pár éves börtönbüntetését, és szabadul, ugyanolyan, ha nem még rosszabb bűnözőként kerül vissza a társadalomba. így viszont van rá esély, hogy a börtönben megtanulják hogy éljenek rendes emberként, és talán kevesebb is a visszaeső. az persze már más kérdés, hogy ha ugye ez így működik náluk, akkor nem tehetnek kivételt ezzel az emberrel sem, pedig lehet hogy vele kéne...
2011. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó dolog. Hiszen megírták, hogy aki szökik, azt igazi börtön várja.Itt legalább átnevelik az embereket, és a cikk rávilágít, hogy nem követnek el újabb bűncselekményt azért, hogy visszajussanak. Hiszen csak 20% kerül vissza, ami fele annak amennyien Amerikában és Angliában visszakerülnek. Én nem börtönnek hívnám, hanem javítóintézetnek. Az ottani embereket nem teszi tönkre a börtön, és nem kemény gengsztereket farag piti csalókból, egyszerűbben fogalmazva nem teszi azt, amit a legtöbb európai börtön. Ezek az emberek szerves részeit alkotják majd a társadalomnak.
2011. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 pelgrim ***** válasza:
100%

Nagyon helyes, hol is hallottuk már 2000 évvel ezelőtt:


„Az vesse rá az első követ …!”


A büntetésnek semmi értelme, legfeljebb csak a bosszúszomjat enyhíti, de nem segít sem az áldozatokon sem a tetteseken, és csak fokozza a bűncselekmények esélyét. És mennyivel jobbak azok az emberek akik a büntetés végrehajtását követelik ? Bennük a gyűlölet gyakran sokkal nagyobb mint az elkövetőben. Természetesen meg kell akadályozni, hogy a cselekvő megismételje tetteit, de azt úgy is lehet, hogy a tettes és az elszenvedő is tanuljon belőle.

2011. júl. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor vagyok igazán elkeseredve, hogy Magyarországra születtem. Na nem mintha börtönbe kívánkoznék. Hanem mert ilyen apróságokból kiderül, hogy mennyire balkáni is a magyar állam - fejben!

Nálunk esélytelen lenne egy ilyen projektet megvalósítani, mert a magyar állampolgárok vérszomjasak, mennének akasztást nézni, mint a középkorban. Sóherek, inkább maradjon a régi módszer, inkább kockáztatják a saját biztonságukat, csak nehogy fizetni kelljen bármiért is.

Jónéhány interjút olvastam/láttam elítéltekkel. Érdekes, hogy mindenki azt mondja, az igazi büntetés a szabadság elvétele. Azon túl tökmindegy, hogy néz ki a cella, ha nem mehet ki belőle akkor, amikor akar. Nem nagyobb büntetés nekik az, amilyen helyzetbe most vannak.

Valójában csak nekünk rossz, akik áldozatai vagyunk-lehetünk egy támadásnak.

2011. júl. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Felőlem kényeztethetik őket, ha ez kell, hogy a társadalom biztonságban legyen tőlük.
2011. júl. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!