Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a németekről?

Mit gondoltok a németekről?

Figyelt kérdés

Én spec. imádom a nyelvet, szeretnék később ott megházasodni, leélni az életemet. Erre mindenki azzal jön, hogy undorító a nyelv, zárkózott, bunkó emberek

- szerintem inkább csak megtartják a tisztes távolságot, és nem arra hegyezik a fülüket, h mikor húzod le a klotyót a szomszédban-

rasszisták

- Am. tudtátok, hogy az első koncentrációs tábor angol volt? -

büdösek... stb. stb.


2011. júl. 29. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Én tanultam németet is (többek között). Szerintem kissé nehéznek tűnik a hosszú szavak miatt, de amúgy elég könnyű a nyelvtana, bár kinek hogy... Kellemes, lágy dallamos nyelv, már ha nem hadarnak hanem nyugodtan társalognak az emberek. :)


Igazából ez is csak általánosítás, ugyanúgy vannak ott is vidám emberek és kedvesek, segítőkészek.

Csak talán nincs annyira az a zavaró szabadosság, valóban inkább foglalkoznak magukkal az emberek elsősorban. De manapság már semmi furcsa nincs ott sem, nem fogod úgy érezni magad, mintha egy másik bolygón lennél.



Ha az angolokra írtad, hogy büdösek akkor az sem kevésbé rasszista megjegyzés. :D


Egyébként én az ilyesmit sosem értettem. Hülyeség ezen fennakadni, hogy mi volt a k. táborokban és hasonlók. Nem a tömeg tette akkor sem, legalábbis volt vezetőjük aki rájuk kényszerítette (akár egyfajta agymosással is).

Nem a mai ott élő emberek a hibásak, nekik ehhez semmi közük!!! De ez sokaknak nem fér a fejébe...

Amúgy zsidó ismerőseim is nyugodtan mennek német területekre, városokba eszükbe sem jut ilyesmi.

2011. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a német nyelvet, épp tanulgatom.

Voltam egy hetet Németországban, hihetetlen kedves és segítőkész emberekkel találkoztam kint.

2011. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
A mai németek vagy Németország már közel sem német.
2011. júl. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!