Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Ha hagyok...

Melyik a jobb? Ha hagyok tönkremenni egy barátságot, vagy pedig őszintén elmondom a véleményemet?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van egy barátnőm, elég régóta vagyunk barátok. Nekem most volt életem legrosszabb periódusa, és alig találkoztunk. (Nekem szükségem lett volna valakire.) Már egy évvel ezelőtt is szóltam neki h rossz irányba tart a barátságunk, de azt mondta h túl reagálok mindent, nincs igazam. Innentől egyre ritkábban találkoztunk, mikor szükségem lett volna rá a nehéz periódusabn, akkor meg szinte alig. Most, hogy változáson mentem át, a nehéz helyzet sok mindenre megtanított, és míg régen nagyon ragaszkodtam volna hozzá, meg szomorú lettem volna, hogy elveszítem, most inkább úgy vagyok vele, hogyha akkor nem állt mellettem, most már nem számítok rá. Meg az utóbbi időben csak a rosszat kapom ha találkozunk, le akar húzni szándékosan, magát isteníti, holott tudja, hogy min mentem át. Régen nem akart velem versenyezni, lenyomni engem.

Ebben kérem ki a véleményeteket, ti mit tennétek? Elmondanátok őszintén, hogy ez nekem nem jó, hogy mennyit változott (tudom, hogy akkor az lenne a válasz, hogy paranoiás vagyok, én vagyok a rossz, ő pedig a jó, esze ágába sincs lenyomni engem, túlreagálok mindent), vagy pedig kezdenétek lemondani róla, és egyre kevesebbet találkozni vele, és a végén megszakítani a kapcsolatot?


2011. aug. 6. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám Neki a véleményem aztán azt kezd vele amit akar. Ha emiatt vége egy barátságnak akkor az már rég nem barátság.

Hány éves vagy?

22/N

2011. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mond meg neki a véleményed,ne félj.Ha nem mondod ki akkor csak rosszabb lesz.Mond meg neki és ha egyetért jó,ha meg nem az már az ő baja de te megpróbáltál mindent.

A lényeg az hogy soha ne hagyd csak ugy tönkremenni a barátságot.Még az is lehet hogy megérti és minden olyan lesz mint régen.

2011. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
20. Normális esetben én is ezt tenném, de olyan magabiztosan tudja állítani h nincs igazam, hogy szinte már én érzem magam rosszul :D
2011. aug. 6. 15:56
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van, csak nem lehet vele őszintén beszélni. Ha elmondanám neki, támadásnak venné, meg azt mondaná (nem tudom, hogy őszintén-e) hogy szerinte minden rendben van. Nem azért mondom el a meglátásaimat, hogy bántsam, hanem hogy javítsak a kapcsolatunkon. Ilyenkor visszatámad, és elkezdi sorolni a hibáimat :(
2011. aug. 6. 16:02
 5/7 anonim ***** válasza:

A multat lekell zarni, tehat megtapasztad, s igy tanultal is, most pedig lepj!

Elj tudatosan, tudd azt, hogy mit es miert teszel, de soha ne pazarold az energiadat, tehat nem tartozol magyarazattal, mivel mint tapasztaltad is, hogy egy korforgoban toporogsz, lepj ki ebbol!

2011. aug. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a szituációban én is azt mondanám, hogy hagyd a fenébe. Nem kell magyarázkodni. Hiszen próbáltad, és nem volt eredménye..

Nekem is így morzsolódott le barátnőm. Mikor tudta min megyek keresztül, elszivárgott, majd visszatért (mikor neki lett szüksége barátnőre), én belementem, újra "jóban lettünk", de nagyon megbántam. Eleve, mindig bennem volt a tüske, hogy akkor nem számíthattam rá. Így némi huzavona után az lett a vége, aminek korábban is lennie kellett volna: Megszakadt köztünk a kapcsolat.

2011. aug. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rögtön lemondanék róla.
2011. aug. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!