Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik elutasítják pl. a szellem...

Akik elutasítják pl. a szellemvilág lehetséges létezését, mindent a fizikával magyaráznak, nem gondoltak még arra, hogy pl. a mi érzékszerveink talán nem érzékelnek minden dimenziót, az általunk alkotott fizika pedig valahol véges?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem vagyok "ezós", csak érdekelne, hogy miért ne lehetnének olyan dimenziók, világok, lények, jelenségek, amelyeket nem érzékelünk/tapasztalunk.


A mi fizikánk ugyan miért bizonyítja azt, hogy ilyen nem lehetséges ?!


2011. aug. 6. 16:44
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
És még mielőtt valaki azzal jönne, hogy a biblia, horoszkóp, vallás...stb. is ember alkotta dolog, tudom ezt is.
2011. aug. 6. 16:49
 2/23 anonim ***** válasza:
38%

mivel a tudományos eredmények és a tapasztalatok szerint semmi nem utal arra, hogy lennének "olyan dimenziók, világok, lények, jelenségek, amelyeket nem érzékelünk/tapasztalunk," ezért ezeknek a feltételezése felesleges és szükségtelen. (v.ö. occham borotvája)

ha jól emlékszem, hawking mondta, hogy "ahhoz, hogy megértsem a világot, nincs szükségem isten létének feltételezésére"

nos ahhoz, hogy megértsük és megmagyarázzuk a bennünket körülvevő valóságot, nem szükséges sem titokzatos dimenziókat, sem pedig "természetfeletti" jelenségeket feltételeznünk.

2011. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Szerintem az általad leírtak semmiféleképpen nem cáfolják vagy jelentenek ellenérvet a kérdésem ellen, bocsi.


azért köszi.

2011. aug. 6. 17:04
 4/23 anonim ***** válasza:

nos, akkor csak a lényeget ismétlem meg:

ahhoz, hogy megértsük és megmagyarázzuk a bennünket körülvevő valóságot, nem szükséges sem titokzatos dimenziókat, sem pedig "természetfeletti" jelenségeket feltételeznünk.

amennyiben a világot, a jelenségeket meg tudjuk érteni és magyarázni anélkül, hogy bármilyen "természetfelettit" fel kellene tételezni, ez maga az érv, ezen feltételezések ellen.

2011. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Hát az én kérdésem pont arra vonatkozna, hogy mi lenne ha aki így gondolkodik, 3 percre kilépne a szemléletéből, de mindegy.

illetve nem arra, hogy mik a szükséges és elégséges feltételei a tudományos magyarázatoknak ,hanem hogy ettől még miért ne lehetnének olyan dolgok amik ezen kívül vannak.


elbeszélünk egymás mellett.

2011. aug. 6. 17:17
 6/23 anonim ***** válasza:

miért kellene kilépni a természettudományos szemléletből?

ezt kérdezted:

"Akik elutasítják pl. a szellemvilág lehetséges létezését, mindent a fizikával magyaráznak, nem gondoltak még arra, hogy..."

nem, nem gondoltak, mert nem volt rá szükségük.

persze el lehet játszani a gondolattal, hogy pl. mi lenne, ha léteznének szellemek, de ennek a tudományos (ha úgy tetszik, a materialista) világszemlélethez semmi köze nincs.

te azt kérdezted, hogy "miért nem gondolnak arra...?" - én erre a kérdésedre válaszoltam.

2011. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

értem ,meg is van az első válasz, azt kérdeztem, ki gondolt már erre és te még nem.


eddig akkor 1 db nem és 0 db igen az arány.

2011. aug. 6. 17:23
 8/23 anonim ***** válasza:

nandras, hát ezt tényleg marha jól megindokoltad.

Lefogadom, megint írsz valami tudományos vagy filozófus által írt közhelyet, hogy jól megmagyarázd vele a roppant stabil és megkérdőjelezhetetlen világképedet..


Ez lenne az érdekes az egészben, hogy a te agyad, elméd,gondolkodásod, tudásod, érzékszerveid korlátoltak és végesek..

2011. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
valóban stabil a világképem... lehet, hogy azért, mert eddig még nem volt olyan dolog, esemény, amely megkérdőjelezte volna..?
2011. aug. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

De ki akarta, hogy kérdőjelezd meg. Nem az a dolog lényege, hogy ez téves lenne, hanem hogy van, amiről nem tudsz, nem érted ? Tehát nem olyasmi , ami ellentmond neki, hanem olyasmi , amiről még csak nem is tud a tudomány vagy épp érzékelni nem tudod.


Teljesen másról beszélsz, nem tudom, direkt -e vagy sem.

2011. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!