Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elgondolkodtál már valaha,...

Elgondolkodtál már valaha, hogy ez az élet csupán. Kééérdőőjelet ideírom, mert enélkül nem enged?

Figyelt kérdés

1. Egy hallucináció, ez az egész élet a fejedben történik

2. Halálod előtt még hallucinálsz

3. Már meghaltál

4. Kómában fekszel

5. Ez csak egy álom

6. Benne vagy a Mátrixban?


Tudom, hogy baromságnak hangzik, meg azt is, hogy ezek biztos nem igazak, de nektek milyen belegondolni ilyenekbe? :D


2011. aug. 10. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem annyira baromság,mert több egyetemen kutatják,hogy nem e pusztán egy interaktív szimuláció-e az életünk.(Állati jó grafikával:))
2011. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hamarosan egy pszichiátriáról fogsz írogatni, ha ilyenek járnak a fejedben.
2011. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kinek mi az élet. Van, akinek csupán tartalom nélküli létezés. Egyesek szerint az élők pusztán vakációzó halottak. Mások azt vallják, h miután megszülettünk, már meg vannak számlálva a napjaink, túlzás kicsit, de haldoklunk egyfolytában. Egyszer azt olvastam, h az élet egy regény, és aki nem utazgat, csak az első oldalát ismeri.

Mindenkinek más az élete. Ki így éli meg, ki úgy. :)

2011. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
de jó lenne ha valóban kómában feküdnék áh....amúgy biztos h vmi nem kóser ezzel az életnek nevezett nemtudom mivel:-)
2011. aug. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen gondolkoztam már ezen. A legérdekesebb szerintem az lenne, ha kómában lennénk (vagy lennél, vagy lennék). Mégpedig azért, mert kiváncsi lennék milyen az "igazi" életem. Pl lehet ha most felébrednék szerelmes lennék, vagy teljesen más ismerőseim lennének, sőt lehet teljesen más világban is lennék.
2011. aug. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nekem ez a kérdés amúgy a "Jákob lajtorjája" című filmről jutott eszembe.


Nem akarok spoilerezni, akinek kell, annak megírom privátban.

2011. aug. 10. 13:33
 7/11 anonim ***** válasza:
A mátrix áll a legközelebb a valósághoz. Nézz utána pár "összeesküvés-elméletnek" (pl.: kik irányítanak, valójában hogyan is zajlottak a világháborúk stb.). Ha nyitott vagy az igazságra, akkor valahogy úgy fogod magad érezni, mint Neó. :)
2011. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindegyiken elgondolkodtam már.

Vegyük mindegyiket szemügyre, annak érdekében, hogy valamiféle képet kapjunk a valódi életről:


1-es: Ha hallucináció és a fejemben történik, akkor elképzelhetetlenül kegyetlen és durva a tudatom, inkább nem kérek belőle.


2-es: Ugyan az vonatkozik ide, mint az 1-esre, azzal a különbséggel, hogy ez némiképp megnyugvás, hisz nem kell szembesüljek a saját tudatommal, hisz haldoklom.


3-as: Akkor ez a pokol?


4-es: Ez kétoldalú lehet, lehet jó is, mert ha felébredek kiderül, hogy minden csak egy rossz álom volt és újra egy olyan világban ébredek, ahol semmi gond sincs (már most röhögök azon amit írtam), másrészt lehet rossz is, mert miután felkelek egy ugyanolyanban ébredek, mint ez.


5-ös: Akkor mégis meddig alszom még? Egyébként gondoltál már arra, hogy azért van érzéstelenítő, meg lezsibbadás, mert az álom nem tökéletes, mivel a valóságban mindent éreznünk kellene? (tisztában vagyok a vérkeringéssel, úgy írtam)


6-os: Mind láttuk a filmet, ehhez nem írok magyarázatot, de lehetséges.

2011. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 pelgrim ***** válasza:

Igen.


Nem ez nem hallucináció mindez az Eredeti önfejlesztő Ihlet (a vallásos emberek ezt megszemélyesítik és Istennek nevezik) valósága, melynek minden más dolog a további fejleménye, - az Eredeti önfejlesztő Ihlet leg-előbbre haladt fejleménye itt a földön az ember.


Az Ihlet is valóság hasonlóan a gondolathoz, azzal a különbséggel, hogy míg a gondolatot a gondolkodó alkotja, az ihletet a gondolkodó csak felfogja, az ihlet valahonnan 'máshonnan' éri el tudatát.


Az ihlet oly hatékonyan illeti meg az emberi tudatot, hogy neki e dolgok valósak, úgy mint az ember aki azt tudja magáról, hogy beteg ő valóban beteg, még akkor is ha a tünetek még nem jelentek meg rajta, tudata már fertőzött. ...

2011. aug. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

14:15 vagyok

Kérdező! Itt pihent egy ideje a Jákob lajtorjája a meghajtómon, és most megnéztem. Ez egy sokkal érdekesebb kérdés, mint a fentebbiek, számtalan eset volt, akár álom formájában, hogy rengeteg időt töltöttél "bent", akár 1 percet is lehet 1 hétnek érezni bizonyos állapotokban.


-SPOILER-


Igen ebben a filmben az állt fenn, hogy a srác egyfajta REM állapotban átélt össze vissza mindenféle eseményt, az életéből készített az agya magának egy adag turmixot és a valóságban 1-2 perc telt el, de az elméjében évek.


Komolyan nem zárom ki, hogy bent rekedhetsz a saját agyadban, akár örökre, számodra megszűnik a való életbéli tér, vagyis megáll, persze a kintiek semmit nem érzékelnek ebből, de te örökre bent ragadsz az agyadban és többszörösen átéled az életedet, te magad vagy a saját poklod. :D

2011. aug. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!