Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik azok az alap tudnivalók,...

Mik azok az alap tudnivalók, amik az általános műveltséghez elengedhetetlenek?

Figyelt kérdés
Ha esetleg valakinek lenne felesleges ideje és pontokban összegyűjtené ezt nekem ( Vagy próbát tenne rá) , nagyon megköszönném. Természetesen mennek is a kezecskék :)
2011. aug. 10. 23:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden amit érettségiig tanulsz, az általános műveltség alapjait képezi.
2011. aug. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! szerintem ez nem ilyen egyszerű :) Anyukám szerint olvass Puskint, JAne Austint, Charlotte Brontet, Szabó Magdát...stb.


Nevelő apám szerint legyél jártas a történelemben, hiszen historia est magistra vite ugyebár... plusz föci


Párom szerint a fizika alapjaival kell tisztában lenni, hiszen az a mi világunk, ami körül vesz.


És gondolom aki kémiát, v a matekot szereti az azt tartja fontosnak.


Én azt mondom nem kell mindenből jártasnak lenni, elég ha megvan az érdeklődési köröd és azt tanulmányozod, a többit nagyjából csak.

2011. aug. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kedves utolsó, elgondolkodtató, amit írtál, köszönöm!
2011. aug. 11. 00:17
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi tanácsot adnék, hogy az érettségi történelem és irodalom anyagát úgy tanuld, hogy annak nagyjából a fordítottja igaz (főleg amit az elmúlt 100 évről tanítanak). Ha azokat megtanultad, akkor nézz utánuk más forrásokból. Aztán megvilágosodsz. :)
2011. aug. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó: a törit értem, de h érted az irodalomnak a fordítottja igaz? VErseknek? Regényeknek h lehet a fele igaz? Ezek csak történetek. Vagy lehet h félreértelek.
2011. aug. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Amit az érettségiig tanulsz, 90%-uk szemét..Mindenki számára az az alapműveltség, amiben érdeklődését leli.

Például a költők 60-70%-áról azt sem tudom, melyik században élt, mégsem tartom magam alulműveltnek, mert egy másik témában én az átlagnál jóval érdekeltebb, és "általánosan műveltebb" vagyok.

2011. aug. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

00:57


A költők/írók élete és abból írt műveik. Pl.: Kertész.

2011. aug. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

múltkor beszóltak nekem, mert nem tudtam valamilyen bibliai dolgot. de nem arról volt szó, hogy kicsoda volt József vagy Mária, nem ennyire közimert dologról.

azt mondták, hogy a Biblia alapszintű ismerete is az ált. műveltséghez tartozik. szerintetek így van?

mert ezt nem tanítják az érettségiig, csak aki külön hittanra jár, vagy magától megtanulja, ja, és persze, ha a suli olyan jellegű.

2011. aug. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

01.00


Jaaa erre nem is gondoltam, de jó igaz :) Abban is van töri.


Biblia: hááát necces, szerintem elvileg ismerni kéne, mert csak-csak ez a világ legnagyobb irodalmi alkotása, de őszintén megmondom: engem nem érdekel :/ Az alap dolgokat persze tudom.

2011. aug. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A Bibliából csak pár történet van (pl.: Özönvíz), amit illik ismerni.
2011. aug. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!