Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik azok az alap dolgok, amik...

Mik azok az alap dolgok, amik elengedhetetlenek egy háztartásban? A háztartási gépeken és a bútorokon kívül.

Figyelt kérdés

Hamarosan elkészül a házunk, és szeretnénk beköltözni a férjemmel. Írnánk egy listát, hogy mik azok, amiket még a beköltözés előtt meg kell venni.

Köszi a segítséget! :)


2011. aug. 9. 13:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Na ezt felejtsétek el!:) Egyszerre úgysem tudsz megvenni mindent!

Mi lassan 3 éve költöztük be a házunkba és a mai napig vásárolunk!:)

Meg kinek mi a fontos. Barátnőm pl. sülkrumpli mániás, amikor beköltözött a lakásába pohara még nem volt, de a krumplinyomót már vitte magával!:)

Legyen tányér, pohár, evőeszköz, legalább két nagyon éles nagy kés, vágódeszka, konyharuha (ez nekem fontos volt), különböző jól lezárható edények, legalább egy tepsi, szemetes (fürdőbe is), egy-két alap tisztítószer, kávéfőző (nálunk alap:)), seprű, lapát, stb. De ezt így tényleg nehéz összeírni. Mi mindketten otthonról költöztünk a házunkba és elég sok mindent lassan szereztünk be, mert eszükbe sem jutott,hogy kellhet, hiszen otthon minden meg volt!:)

2011. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Ezt csak apránként fogjátok tudni valóban be szerezni a dolgokat, ahogyan az első le írta. Ami még kellhet, mosogató szerek, tisztálkodási eszközök, szemtes zsák, konyha ruha, mosópor, öblítő, függönyök (ha még nincs) felmosó, seprű, kb ennyi ami még fontos lehet, de ez kb úgy fog majd jönni ha kell nektek valami akkor majd úgy is megfogjátok venni, mivel így ez tényleg nehéz.
2011. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
:) oké, köszönöm! Tudom, hogy a nagyját majd csak szépen idővel, hisz, amikor szükség lesz rá, akkor derül ki, hogy még nincs is olyanunk. :) De pl én is olyanokra gondoltam, amit nap mint nap használunk, és fontosak. Igen, mint pl szemetes, felmosó, ruhaszárító, wc kefe... törölközők, edények, tányérok, evőeszközök, poharak. stb. :)
2011. aug. 9. 14:49
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Első vagyok! szerintem még a legfontosabbakat sem tudod összeszedni!:) Pont azért, amit írtam,hogy ha otthonról költöztök, akkor tök evidens,hogy odanyúlsz és van. Pont ezért nem fog eszedbe jutni. Amikor megjött pl. a mosógépünk úgy megörültem,hogy összeszedtem egy fél adag szennyest. Igen ám, de se mosóporom sem öblítőm nem volt!:) Anyuéknál persze mindig.

Ami nekem kell még sűrűbben a konyhában: alufólia, sütőpapír. Ja és pl. étolaj. Az is olyan evidens volt,hogy van.:) Fűszerek, cukor, liszt. Ez alap szerintem.

De ezek tényleg olyan dolgok, hogy nem drágák, bármikor be lehet szerezni.

Mi azt csináltuk,hogy a hűtőre tettünk egy cetlit. Ha valami nem volt, elfelejtettünk venni,akkor felírtuk és 2-3 naponta elszaladtunk vásárolni!

2011. aug. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
:) Értem. Mi már azért elég sok mindent megvettünk, de még most is tudtatok olyat írni, ami nincs... :))) Seprű, lapát. A konyhai felszerelések nagyja megvan... de persze közel sem minden. :)
2011. aug. 9. 14:57
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Ja, tudod mim nem volt még! Konzervnyitóm! Hú de mérges voltam. Anyóshoz kellett este kocsikázni érte!:) Azóta van! A másik, a bor bontó. Első este boroztunk a férjemmel megünnepelvén a beköltözést, de fakanállal kellett kinyitni az üveget. Késélező sem árt,ha van!
2011. aug. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

ruhaszárító! addig marha jó, h kimostad a ruhát, de ha nem tudsz teregetni, akkor baxhatod :)

én 2 lakásból nyaláboltam össze a sajátomba a dolgokat, és persze, volt, h valami hiányzott.


lassan 2 éve élek itt, és mondhatni már mindenem megvan, sok konyhai dolgot örököltem, a bútorok is adottak voltak, viszont 1 évig nem volt ruhafogasom az előszobában, mert nem volt fúrónk, és kajtatnom kellett egy ismerős után, aki normálisan megcsinálja :)

2011. aug. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Alap szerszámok is kellenek: kalapács, kis fűrész, fúró, véső, fogó, fázisceruza, csavarhúzó... meg pillanatragasztó, gyors javításokra tökéletes.

Fogas, cipőtartó, létra, nagy tükör, takarítóeszközök, szennyestartó, vasalódeszka, kislámpa, zseblámpa vagy gyertya (áramszünet esetére), viráglocsoló, cipőkefe, szöszölőhenger, vécépapír, gumikesztyű.

2011. aug. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

szennyestartó, vasalódeszka, konzervnyitó... :) Nah, még ezek sincsenek. te jó ég...vasalódeszka... Hogy nem jutott eszembe? Pedig a férjemnek sűrűn kell ingben megjelennie... :)

Egyébként, az olyan tippeket is szívesen veszem, amik a kertbe szólnak. Nagy a kertünk, de fogalmam sincs, hogy mikre lesz szükség. Fűnyíró, metszőolló, ásó, gereblye. Vödör, slag... Ó te jó ég. :)

2011. aug. 9. 16:52
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Ultimate megoldás: 100-200 ezer kp kéznél ilyenekre. Ha valami hiányzik, azt elrohantok és megveszitek. :)
2011. aug. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!