Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert kell ennyire utalni...

Miert kell ennyire utalni magyarorszagot?

Figyelt kérdés
Annyira elszomorit mikor latom masokat hogy irjak hogy igy elmegyek meg igy rossz,meg az elkurt orszag.Kozbe orulhetnenk hogy ilyen szep hazank van!
2011. aug. 13. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Mert most ez a divat.

Csak a rosszat látják.

A világ nagyobb része ennél sokkal rosszabb körülmények között él: Afrikában éheznek, nincs ivóvíz, malária, aids, stb.

Dél-Amerikában gettóháború, gyilkosságok, drog.

Ázsiában rabszolgaként tartják az embereket. Vagy kommunista diktatúra van. Oroszországban nácik.

Stb, stb, stb.

Ők csak azt képesek látni, hogy Nyugat-Európában minden mennyivel jobb.

Nekünk is csak jobban össze kéne tartani, és közösséget alkotni. Ettől lesznek az emberek boldogok, nem a nagy háztól és a nagy autótól.

2011. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Pedig Magyarország egy élhető ország szerintem. De sok ember nem tudja milyen másütt és olyan álmokat kergetnek, amik nem léteznek...Persze van egy-két kivétel, aki reálisan tudja azt mondani h Magyarország rosszabb ennél az országánál ezért meg azért, de a többség még életében nem élt külföldön és úgy szólja le. Elmennek nyaralni valahova és azt hiszik az adott ország milyen szuper, de nem értik h egy nyaralás nem ugyanaz, mint ott élni...vagy még rosszabb, nem jártak szinte sehol és a tv-ből, meg különféle médiumokból próbálnak tájékozódni, amik aztán még hamísabb képet adnak. rról nem is beszélve, hogy nem gondolnak belőle, hogy Nyugat Európán meg az USA-n kívül is van világ, méghozzá elég nagy és egyáltalán nem olyan fényes ott az élet...
2011. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Én nem utálom Magyarországot de tény hogy nem lehet itt megélni.

Az ember szeretne saját házat, autót, anyagi biztonságot, de 78.000ftos minimálbérből nem lehet megvalósítani.

A diplomások nem kapnak munkát, a szakmunkásokat is minimálbéren dolgoztatják.

Nem azért akarok külföldre menni mert az most divat, hanem mert itthon soha nem fogok 1000 eurót vagy pedig ennél többet keresni egy hónapban.

Az elmaradott országokat azért ne hasonlítsuk hozzánk.

Tőlünk 1000km-re nyugatra nagyon jól élnek az emberek, 1-2 évi keresetből lehet félretenni normális autóra, az emberek sem azért laknak albérletben mert nincs saját házra pénz, hanem mert a bérházat nem kell karbantartani, csak fizetik az albérletet és a főbérlő rendben tartja a házat.

2011. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Utolsó: én diplomás vagyok, és kaptam munkát. Még diploma sem kellett volna hozzá. Ez hogy lehet?

És lehet, hogy nem keresek 1000 eurót, viszont nem is kell ennyit albérletre fizetnem.

2011. aug. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért nem csak azért...hanem mert nagyon drága az ingatlan és még jó fizetés mellett sem engedhetik meg sokan maguknak, hogy saját házat vegyenek.
2011. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%

Az országot bírom, de a kormányt nem.


Szebb jövőt Polgártársaim!

2011. aug. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Mert egyik kormány nagyobb köcs*g mint a másik ahogy követik egymást!!!
2011. aug. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

En ezert haborodtam fel:

-Hogy gondoljak azt polgartarsaim hogy nyugaton avn a kanaan?Spanyolorszag 1000 euro a havi atlagkereslet amibol csak 700 ezuro a legolcsobb alberlet.Es az aek nagyon magasak.

2011. aug. 13. 23:51
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Spanyolország egy külön téma, rengeteg magyar állampolgár (ilyen is meg olyan is, most ne feszegessük az etnikumi kérdést) ment anno oda dolgozni például a magas bérért, ők viszonylag olcsón kaptak szállást (nem 700€-ért, de egyébként ennél azért jóval alacsonyabbért, 200-ért már lehet albérletet találni), a munka témája mezőgazdasági lett volna, narancsültetvény, olajfák, satöbbi. Az első hónap után a munkások több mint háromnegyede jött haza, azért mert ott a munka arról szól hogy dolgozni is kell. Szóval Magyarország gazdasági helyzetére ha ezt levetítjük azt látjuk hogy 3 millió pénzkereső ember van a 10 millió egészből. Ebből a 3 millióból mondjuk 7-800 ezer az aki rendesen dolgozik meg konyít is valamit a munkájához és valószínűleg ők azok is akik ha lehetne elmennének külföldre, mert itt csak azt látják hogy ők dolgoznak, mások meg ugyanannyit vagy még többet zsebelnek be a semmiért. Egyébként ez a 3-7 még nem rossz arány, nem lenne okunk semmi panaszra, egyenlőre. Csakhogy a kilátás az hogy ez az arány romlik és mondjuk egy 2-8-as arány már dupla ekkora terhet jelent. Egyébként én szeretem Magyarországot, csak sajnos az utóbbi néhány évtizedben, lassan már fél évszázada minden felsőbb hatalom (média, politika) lassan azon dolgozik hogy manipulálják az embereket. Kész agymosó-centrum lett az ország, tele zombikkal, pedig jó kis hely lehetne ez.
2011. aug. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Utolsó: nem, nem azért jöttek haza mert dolgozni is kellett volna, hanem a spanyol sz*rházi nem akarta őket kifizetni, ha emlékszel még ezekre az esetekre, arra is alig volt pénzük, hogy hazajöjjenek.
2011. aug. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!