Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A törökök miért támadták meg...

A törökök miért támadták meg Magyarországot, ha annyira a barátainknak tartanak minket?

Figyelt kérdés
Meg ebből következően nem utálatnak kéne kialakulni? A harcok miatt?
2011. szept. 26. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Miért is kéne utálatnak kialakulni? :S
2011. szept. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Vagy nem értem jól a kérdést, vagy most utálni kellene a törököket évszázadokkal ezelőtti dolgok miatt?
2011. szept. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem kéne utálni. Én sem utálom őket. Csak olvastam valahol, hogy a törökök a barátainknak tartanak minket. De akkor miért támadtak meg? És a támadás után, még hogy tekinthetnek minket mindig barátnak?
2011. szept. 26. 18:09
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Úgy, hogy nem most támadtak meg minket, hanem több száz éve. Így a kérdésed megint értelmetlen. Mellesleg nem azért támadták meg Magyarországot, mert legyőzhetetlen utálatot éreztek a magyarok iránt, de ezt biztosan tanultad. Vagy fogod tanulni.
2011. szept. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Mellesleg nem a törökök támadtak meg, hanem a török katonák. Amik meg ugye Törökországban a nagyobb urak irányítása alá estek. (Mindenki magának szerezte a területeket, illetve egy részt át kellett adni az uralkodónak.) Tulajdonképpen az történt hogy összeálltak páran, vitték magukkal a katonáikat, fegyverüket és megtámadtak mindenféle országokat.
2011. szept. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%

Nem törökök voltak, hanem oszmánok.

És nem Török, hanem Oszmán birodalom volt.

Nem törökül, hanem oszmánul beszéltek.

Törökország, és a török nyelv nincs még 100 éves sem. (Keress rá Mustafa Kemal Atatürkre.)


Az oszmánok terjeszkedtek. Nekik köszönhető, hogy fellendült a mezőgazdaság, és felpezsdült a magyar nyelv. Nem erőszakolták ránk sem az iszlám vallást, sem a nyelvüket.

2011. szept. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bitangbigtank ***** válasza:
55%
Ha úgy nézzük nem támadtak ránk. Abban az időben az ország két részre szakadt. Egy Szapolyai, és egy Habsburg részre. Szapolyai jóba volt az oszmánokkal, és behívta őket az országba, hogy segítsenek a habsburgok ellen... Persze, az oszmánoknak is megvolt a maguk terve, és a behívást kicsit megnyújtották, úgy 100 évvel.. Szóval ha így nézzük akkor ők tekinthetnek ránk barátként :DD
2011. szept. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Mert ez a fene nagy török-magyar barátság/rokonság akkor még nem volt divatban, és mivel nem ilyen formában létezett a nacionalizmus, senkit nem is érdekelt volna.


"Nekik köszönhető, hogy fellendült a mezőgazdaság, és felpezsdült a magyar nyelv. "


Aha. Meg az is, hogy a 150 év alatt a fél ország kipusztult, Mohácsnál egy rakat nemes és a vallási vezetők is ottmaradtak, a királyunkról nem is beszélve, és ránk szabadult az a barom Zápolya a nagy zűrzavarban, aki még be is hívta őket...

Pedig ki tudja, II. Lajosból kinézem, hogy akár még gyarmatosítani is elindul... ha nincs török.


És nem utálom őket, csak bosszantó...

2011. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok ebben biztos de én úgy hallottam hogy a törökök azért támadták meg Magyarországot mert felvette a kereszténységet de kb. így ennyit tudok valamiért a tököknek nem felelt meg a római katolikusság
2015. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen, utálni, mert a településszerkezetünk 60%-a azóta se támadt fel. Szóval igen, utálni kéne őket "több szár évig" bla bla bla, dolgok miatt, Igen, mert mai napig tart a hatásuk. De megtámadtak minket, leigáztak, a megerőszakolt nőket még karóba is húzták. Totál tropára vágták az országot, és ez az igazság és kész. A mai napig nem álltunk fel belőle, lehet nem is fogunk soha. Jah, ők meg büszkék a történelmükre meg minden. Meg oszmán birodalmi indulóra indultak el a szír határra, szóval visszacsinálnák ha tehetnék. Ha egészséges lelkivilágunk lenne, mint a lengyeleknek, nem ilyen agyontraumatizált Stockholmszindrómás mai magyar, akkor gyűlölnünk kéne őket, és haverkodni atomdurván a GÖRÖGÖGGEL.
2023. okt. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!